• Obecnie brak na stanie
  • Nowość

PBR Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz hortensji łatwej w uprawie i odpornej na mróz. Dobry wybór, jeśli cenisz rośliny piękne nie tylko w ogrodzie, ale również w bukiecie. Dobry wybór do ogrodów miejskich.

Wskazówki uprawy:

  • Hortensja bukietowa Petite Star PBR jest polecana do ogrodów przydomowych, parków oraz zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Kwiatostany doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.
  • Stanowisko: preferuje stanowisko słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru.
  • Gleba: żyzna i wilgotna oraz lekko kwaśna.
  • Pielęgnacja: hortensja bukietowa wymaga intensywnego nawożenia od IV do VII: wiosną nawozami azotowymi (siarczan amonowy), latem (VI) nawozami potasowo-fosforowymi, które sprzyjają obfitszemu kwitnieniu. Czasami krzewy wymagają podpór, ponieważ kwiatostany są tak ciężkie, że pędy często pokładają się na ziemi. W czasie kwitnienia roślina ma większe zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest jej podlewanie.
  • Cięcie: na początku wiosny, ścinamy o połowę wszystkie ubiegłoroczne pędy, które wydały kwiaty. Jeśli chcemy mieć wyjątkowo duże kwiatostany, pędy przycinamy silniej, mniej więcej o dwie trzecie. Przycinanie pędów jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ hortensja bukietowa zawiązuje pąki kwiatowe wyłącznie na tegorocznych, nowych pędach. Im więcej pędów, tym więcej kwiatów.
  • Zimowanie: hortensja bukietowa Petite Star PBR odznacza się dużą odpornością na mrozy i nie wymaga zimowego okrycia. Jedynie nowo posadzone, młode rośliny wymagają okrycia nasady pędów (kopczyk) torfem, kompostem lub suchymi liśćmi.
  • Wysokość: 60 cm.
  • Kwitnienie: VII-X
  • Nadaje się na kwiat cięty.

 

60-624
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
60 cm
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak

Hortensja bukietowa Petite Star PBR

Kategoria produktu: hortensja

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

(Hydrangea paniculata). Niewysoki, kompaktowy krzew zdobią okazałe kwiatostany, rozwijające się na szczytach jednorocznych pędów. W czasie kwitnienia kwiaty zmieniają barwę od seledynowej, przez białą, różową do karminowoczerwonej.

60-624
Niedostępny
Kolor: Karminowy
Cena
39,80 zł

(39,80 zł /szt.)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-X
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
60 cm
Wysokość rośliny
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: