Idealny wybór, jeśli:

Szukasz atrakcyjnie kwitnącej, zadarniającej byliny na wysokie partie skalniaka. Wybierz, jeśli cenisz sukulenty.

Wskazówki uprawy:

  • Słonecznica gęsta (Delosperma congestum) to sukulentowa bylina, która wymaga dobrze przepuszczalnej gleby i miejsca osłoniętego od bardzo silnego wiatru.
  • Stanowisko: najlepszym miejscem uprawy są suche ogrody skalne, gdzie może wypełniać szczeliny między kamieniami i głazami.
  • Gleba: słonecznica gęsta najlepiej rośnie na glebie przepuszczalnej, gliniasto-piaszczystej, wapiennej, o niewielkiej wilgotności. Nadmiar wilgoci powoduje, że roślina zagniwa.
  • Wysokość: 10 cm.
  • Rozpiętość: 20 cm.
  • Kwitnienie: V-VIII.
  • Zimowanie: słonecznica gęsta w chłodniejszych rejonach naszego kraju wymaga zabezpieczenia na zimę. Bez przykrycia może mieć problem z przetrwaniem polskiej zimy. Okrywamy ją liśćmi lub gałązkami iglaków.
  • Rozmnażanie: jest proste z sadzonek wierzchołkowych. Warto pobrać sadzonki, ukorzenić w doniczkach i przetrzymać na widnym parapecie w mieszkaniu. Najlepiej sadzić je w płaskich, szerokich doniczkach. Podłoże powinno być przepuszczalne, np. mieszanka do kaktusów lub zmieszana ziemia uniwersalna z gruboziarnistym piaskiem. Należy pamiętać o umiarkowanym podlewaniu zimą, najlepiej 2-3 razy w miesiącu. Wiosną po wysadzeniu do gruntu sadzonki szybko się rozrosną i będą długo kwitły.
  • Liczba roślin na 1 m² - 11 szt.
50-841
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
10 cm
Rozpiętość rośliny
20 cm
Okres kwitnienia
V-VIII
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Słonecznica gęsta

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jedna z najpiękniejszych słonecznic. Słonecznica gęsta (Delosperma congestum) świetnie sprawdza się na skalniakach wśród kamieni, żwiru i głazów. Z mięsistych liści tworzy efektowne poduchy. Zakwita licznymi kwiatami, które otwierają się na słońcu.

50-841
Niedostępny
Kolor: Żółty
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
10 cm
Wysokość rośliny
20 cm
Rozpiętość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: