Idealny wybór, jeśli:

Szukasz pięknej, pachnącej rośliny do nasadzeń w grupach na rabatach, w sąsiedztwie altan, ławek, tarasów lub oczka wodnego.

Wskazówki uprawy:

  • Pysznogłówka czerwona (Monarda hybrida) wspaniale sprawdza się na rabatach i w wazonach jako kwiat cięty. Ceniona za niezwykle przyjemny zapach, który wabi motyle i umila czas spędzany w ogrodzie.
  • Gleba: roślina lubi glebę żyzną i wilgotną.
  • Stanowisko: słoneczne lub półcieniste.
  • Wysokość: 80-100 cm.
  • Kwitnienie: VII-IX.
  • Pielęgnacja: podczas suszy konieczne jest podlewanie, ponieważ zakorzenia się bardzo płytko. Rośliny przycięte po pierwszym kwitnieniu powtarzają kwitnienie jesienią. Pysznogłówka szybko wyczerpuje składniki pokarmowe z gleby, dlatego należy ją co kilka lat przesadzać (dzieląc przy okazji) lub ściółkować powierzchnię między roślinami kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem.
  • Rozmnażanie: pysznogłówka czerwona rozmnaża się łatwo przez podział roślin wiosną i jesienią lub przez sadzonki wiosną. 
  • Zastosowanie: pysznogłówka jest przepiękną rośliną rabatową, przyciągającą wzrok kształtem i barwą kwiatów. Jest polecana do nasadzeń na rabatach, grupami w parkach, na brzegach zbiorników wodnych. Nadaje się także na kwiat cięty. Przy wietrze lub przy dotykaniu roślin wokół nich roztacza się przyjemny zapach.
  • Liczba roślin na 1 m² - 7  szt.
50-305
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
80-100 cm
Okres kwitnienia
VII-IX
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Miododajna
Pachnące
Pachnie
Termin wysyłki
Od kwietnia

Pysznogłówka czerwona

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Efektowna bylina przyciągająca wzrok kształtem i kolorem kwiatów. Pysznogłówka czerwona (Monarda hybrida) rośnie szybko, tworząc duże kępy. W wietrzny dzień wokół rośliny roztacza się bardzo przyjemny zapach. Nadaje się na kwiat cięty, zwabia motyle.

50-305
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
8,30 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
80-100 cm
Wysokość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Miododajna
Roślina miododajna
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: