• Obecnie brak na stanie

Ponieważ to właśnie w ciepłych, słonecznych i suchych miejscach trawa musi radzić sobie ze zmiennymi warunkami środowiskowymi, oprócz dobrych warunków wzrostu i regularnej pielęgnacji ogromną rolę odgrywają właściwie dobrane nasiona, mogące wytrzymać te ekstremalne obciążenia.

Nasiona SUBSTRAL Trawa Słoneczna są otoczkowane, co przekłada się na dodatkowe zalety:

  • Glina z otoczki ułatwia związanie z glebą
  • Zawarte w otoczce środki odżywcze wspierają szybszy wzrost kiełków
  • Zielone zabarwienie nasion chroni przed wydziobaniem przez ptaki - więcej nasion wykiełkuje
  • Dzięki otoczce nasiona są większe i cięższe - chroni to przed wiatrem i pozwala na łatwe i równomierne wysiewanie
  • Wapno podwyższa pH, a tym samym zwiększa przyswajalność substancji organicznych.

Jak stosować

Oprócz mieszanki nasion i pielęgnacji trawnika, podłoże stanowi kluczowy czynnik. Im staranniej będzie ono przygotowane, tym lepiej nasiona wykiełkują i tym łatwiejsza będzie pielęgnacja. Nasiona SUBSTRAL Trawa Słoneczna potrzebują luźnego, dobrze napowietrzonego podłoża, aby móc wytworzyć gęsty i głęboki system korzeniowy.

  1. Rozluźnij glebogryzarką glebę na planowanej do zasiewu powierzchni i usuń z niej kamienie i pozostałości roślin.
  2. Następnie wyrównaj powierzchnię i wygładź dokładnie grabiami lub kultywatorem.
  3. Po przygotowaniu podłoża pozostaw go na tydzień do osadzenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wysiewu?

1. Wysiew możliwy jest od kwietnia do października przy stałej temperaturze podłoża min. 12oC. Uwaga: temperatury powietrza i gruntu mogą bardzo się od siebie różnić, zwłaszcza wiosną! Również upały i susza utrudniają kiełkowanie i wzrost!

2. Wysiej nasiona SUBSTRAL Trawa Słoneczna równomiernie za pomocą bocznego otworu lub skorzystaj z siewnika. Unikaj przedawkowania nasion, ponieważ przy zbyt gęstym wysiewie rośliny będą wzajemnie przeszkadzały sobie we wzroście.

3. W zależności od jakości gleby może być zasadne zastosowanie nawozu do siewu traw SUBSTRAL. W ten sposób zapewnisz dostęp do substancji odżywczych przez pierwsze 3 miesiące.

4. Po wysiewie nasiona i ew. nawozu zagrab miejsce wysiewu przykrywając nasiona glębą na głębokość ok. 1 cm. Powstała w ten sposób szorstka powierzchnia gleby chroni nasiona przed wysuszeniem. Po użyciu zamknąć skrzydełko i przechowywać karton w suchym miejscu. Nasiona należy zużyć jeszcze w ciągu tego samego sezonu. 

5. Nawadnianie jest kluczowe dla sukcesu. Regularnie nawadniaj wysiany trawnik i utrzymuj stałą wilgotność młodych kiełków (szczególnie w pierwszych 4-5 tygodniach). Oznacza to, że w okresach suszy i upałów należy go podlewać codziennie.

6. Nasiona trawy do miejsc nasłonecznionych zawierają wysokiej jakości gatunki traw, które po zakorzenieniu są bardzo odporne i wytrzymałe. Kiełkowanie następuje 2-3 tygodnie po wysiewie.

Kiedy można skosić młody trawnik po raz pierwszy?

Zetnij swój młody trawnik, gdy osiągnie wysokość między 8-10 cm. Minimalna wysokość koszenia 5 cm.

93-687

Mieszanka Trawa Słoneczna 2,25kg - Substral

Kategoria produktu: nasiona-trawy

Nowość od marki SUBSTRAL - Trawa Słoneczna - to mieszanka wysokiej jakości nasion traw z dodatkiem otoczki, która chroni przed wydziobaniem nasion przez ptaki oraz zapewnia szybszy i lepszy wzrost trawy w miejscach nasłonecznionych.

To także odpowiednio dobrane odmiany nasion traw odpornych na intensywne nasłonecznienie, które doskonale sprawdzą się w wysuszonych przez słońce obszarach ogrodów przydomowych i małych ogródkach, tworząc zielony trawnik mimo upału i suszy.

50% nasiona traw, 50% otoczka nasion (mieszanka gliny i wapna, mineralny nawóz wieloskładnikowy).

93-687
Niedostępny
Cena
120,00 zł

(53,33 zł / kg)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: