• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny pożyteczne, przyjazne pszczołom, a jednocześnie łatwe w uprawie.

Wskazówki uprawy:

  • Stanowisko: rożnik przerośnięty (Silphium perfoliatum) wymaga stanowisk słonecznych, urośnie też w półcieniu.
  • Gleba: gleby powinny być wilgotne, próchnicze, żyzne. Rożnik urośnie również na słabszych glebach, ale nie osiągnie wówczas docelowych rozmiarów.
  • Wysokość: 150-250 cm.
  • Kwitnienie: VII-X. Nadaje się na kwiat cięty.
  • Podlewanie: rożnik przerośnięty jest odporny na krótkotrwałe susze, jednak w okresie dłuższego niedoboru wody roślina będzie zrzucać dolne liście. Rożnik nie lubi przedłużającej się suszy, dlatego w szczególnie gorącym, upalnym okresie konieczne jest podlewanie. Bylina szczególnie lubi wilgotne i żyzne gleby, najlepiej na terenach w pobliżu ujęć wodnych. Gdy rożnik ma zbyt sucho, kwiaty i liście zaczynają schnąć i opadają.
  • Nawożenie: rożnik jest rośliną żarłoczną, wymaga intensywnego nawożenia.
  • Zimowanie: mrozoodporność bardzo dobra.
  • Sadzenie: uprawa rożnika przerośniętego wymaga sporej ilości miejsca. Należy dobrze wybrać dla niego docelowe stanowisko, ponieważ nawet z niewielkiej sadzonki w ciągu kilku lat wyrasta wysoka i rozłożysta kępa, która z uwagi na rozmiar będzie trudna do przesadzenia.
  • Zastosowanie: jego obecność zaprasza do ogrodu sprzymierzeńców ogrodnika: ptaki i owady zapylające. Niebywale miododajny, wybitnie ceniony przez pszczelarzy, ma dużą wydajność w produkcji pyłku i nektaru. Jedna roślina może z powodzeniem zastąpić mały ogródek miodowy. Charakterystycznie zrośnięte liście tworzą "miseczki" u nasady, w których zbiera się wilgoć. W najgorętsze dni rożnik może być naturalnym poidłem dla ptaków. Rozłożyste kępy dużych liści pełnią funkcje maskujące. Może być sadzony w szpalerach wzdłuż ogrodzenia jako alternatywa dla żywopłotu lub zamiennik wysokich traw. Roślina energetyczna: zielone części można wykorzystywać w charakterze biomasy.
50-895
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
150-250 cm
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Rożnik przerośnięty

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jest olbrzymi, imponujący, bardzo pożyteczny. Rożnik przerośnięty (Silphium perfoliatum) kwitnie długo, wybitnie miododajne kwiaty zwabiają pszczoły i owady zapylające. Woda zbierająca się w nasadach liści jest wodopojem dla ptaków, a nasiona przysmakiem dla sikorek. Kępa wysoka nawet na 2,5 m świetnie maskuje nieatrakcyjne miejsca w ogrodzie. Produkuje dużo energetycznej biomasy.

50-895
Dostępny
Kolor: Żółty
Cena
8,30 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-X
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
150-250 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Tak
Roślina miododajna
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 03-114

3,20 zł