Idealny wybór jeśli:

Poszukujesz efektownej rośliny skalniakowej, której radosna, przyciągająca spojrzenie barwa ożywi i rozświetli Twój ogród.

Wskazówki uprawy:

  • Słonecznica nubijska (Delosperma nubigenum) to niezwykle efektowna sukulentowa bylina skalniakowa. Do stosowania w ogrodach skalnych pojedynczo lub po 2-3 w grupie. Najlepszym miejscem uprawy są suche ogrody skalne, gdzie może wypełniać szczeliny między kamieniami i głazami.
  • Gleba: dobrze przepuszczalna, gliniasto-piaszczysta, wapienna, o niewielkiej wilgotności. Nadmiar wilgoci w glebie powoduje, że roślina zagniwa.
  • Stanowisko: słoneczne, ale osłonięte od bardzo silnego słońca.
  • Wysokość: 5-10 cm.
  • Rozpiętość: 20 cm.
  • Kwitnienie: VI-VIII.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach naszego kraju wymaga zabezpieczenia na zimę. Bez przykrycia może mieć problem z przetrwaniem polskiej zimy. Okrywamy ją liśćmi lub gałązkami iglaków.
  • Rozmnażanie jest proste z sadzonek wierzchołkowych. Warto pobrać sadzonki, ukorzenić w doniczkach i przetrzymać na widnym parapecie w mieszkaniu. Najlepiej sadzić je w płaskich, szerokich doniczkach. Podłoże powinno być przepuszczalne, można zastosować mieszankę do kaktusów lub ziemię uniwersalną zmieszaną z gruboziarnistym piaskiem. Należy pamiętać o umiarkowanym podlewaniu zimą, najlepiej 2-3 razy w miesiącu. Wiosną, po wysadzeniu do gruntu, szybko się rozrosną i będą długo kwitły.
  • Liczba roślin na 1 m²: 11 szt.
50-358
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
5-10 cm
Rozpiętość rośliny
20 cm
Okres kwitnienia
VI-VIII
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Słonecznica nubijska

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Ozdobą są mięsiste liście i stokrotkowate kwiaty, otwierające się w słońcu. Słonecznica nubijska (Delosperma nubigenum) to piękna bylina skalna wymagająca miejsc suchych, słonecznych i wapiennej gleby.

50-358
Dostępny
Kolor: Żółty
Cena
8,30 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
5-10 cm
Wysokość rośliny
20 cm
Rozpiętość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 10-159

Dalia dekoracyjna Kelvin Floodlight

1 szt.
9,40 zł