Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Mięta truskawkowa

Mięta truskawkowa

Nowość

5,20 zł 50-767

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina

Mięta truskawkowa (Mentha suaveolens) łączy aromaty mięty i truskawek. Jest idealnym dodatkiem do deserów, herbaty, wody i drinków, jak również do mięs i sałatek. Ze względu na łagodny i lekko słodkawy smak jest uwielbiana przez dzieci. Działa przeciwbakteryjnie, uspokajająco, jest pomocna w leczeniu bezsenności, migreny, łagodzi ból gardła.

Więcej szczegółów

  • VI-IX
  • Półcieniste i nasłonecznione
  • Półcieniste i nasłonecznione
  • Tak
  • 30-40 cm

  • Ilość sztuk: 1

Roślina wieloletnia. Może być uprawiana w gruncie w ogródkach ziołowych lub w nasadzeniach naturalistycznych. Dobrze rośnie w pojemnikach. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienia. Rośliny posadzone w gruncie wytrzymują temperatury do -25°C. Młode rośliny zaleca się okryć liśćmi lub gałązkami iglaków. Mięta jest rośliną łatwą w uprawie, rośnie dobrze w każdej, przeciętnie żyznej glebie ogrodowej. Wymaga systematycznego podlewania. Zwłaszcza podczas silnych upałów nie można dopuścić do wyschnięcia bryły korzeniowej. Przycinanie pędów sprawia, że rośliny rozkrzewiają się i mają zwarty pokrój. W okresie silnego wzrostu konieczne jest nawożenie nawozem wieloskładnikowym raz na 3 tygodnie. Mięta jest ekspansywną rośliną wieloletnią, wytwarzającą podziemne kłącza. Należy brać to pod uwagę wybierając miejsce w ogrodzie. Liczba roślin na 1 m ² - 5 szt.


Zimowanie roślin w pojemnikach: lekko skracamy pędy i przenosimy roślinę do widnego pomieszczenia o temp. 5-10°C. Najlepsze do tego celu są chłodne werandy i jasne klatki schodowe lub parapet okienny, pod którym nie ma kaloryfera. W czasie zimowania nie należy roślin podlewać zbyt obficie, za dużo wody może im zaszkodzić. Wiosną lekko przycinamy zbyt wybujałe pędy. Rozmnażanie jest raczej trudne, przez sadzonki z młodych pędów. Mięta to wspaniały dodatek do deserów i drinków. Jest pomocna w leczeniu bezsenności, migreny i nerwobóli. Mocny zapach odstrasza komary.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE

WIELKA SOBOTA: 9:00 - 13:00
WIELKANOC: NIECZYNNE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: NIECZYNNE

 NADCHODZĄCE NIEDZIELE HANDLOWE:
- 28 kwietnia 2019
- 26 maja 2019
- 30 czerwca 2019