• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych, kunsztownych i barwnych kwiatach. Dobra opcja, jeśli szukasz mocnego, kolorystycznego akcentu do wiosennego ogrodu. Wymarzony wybór na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Dream Touch należy do grupy najbardziej czarujących tulipanów peoniowych. Kwiaty tej odmiany są duże, gęste, z daleka przypominające pąki piwonii. Znakomicie wygląda posadzony sam lub w towarzystwie innych pełnych odmian w kolorze kremowym i białym. Równie cenny będzie podszyt z niskich bylin wiosennych, kwitnących na biało, różowo lub niebiesko.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny Dream Touch wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku: przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-369
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan pełny Dream Touch

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Prześliczny tulipan pełny Dream Touch to gratka nie tylko dla kolekcjonerów. Kunsztowne, peoniowe kwiaty zabarwione są nieprzeciętną mieszanką purpurowo-bordowych odcieni. Całości dopełnia i kontrastu dodaje cieniutki, biały obrys płatków. Najlepiej posadzić go w dużej, jednorodnej grupie i pozwolić mu grać na rabacie pierwsze skrzypce.

21-369
Niedostępny
Kolor: Karminowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: