Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz imponującej i bardzo widowiskowej odmiany do tworzenia malowniczych kontrastów i barwnych przeciwieństw na rabatach i w obwódkach.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Chansonette to wyjątkowa odmiana pod względem kształtu i kolorystyki kwiatów. Posadzony w dużej grupie wygląda wprost nieziemsko.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Chansonette wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Chansonette wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan Chansonette, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-351

Tulipan Chansonette

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Cebule - 1 opak.: 6 szt.

Tulipan Chansonette to hipnotyzująca odmiana. Podziw oglądających budzi zarówno smukły, strzelisty, łezkowaty kształt kwiatów, jak i wspaniale kontrastująca mieszanka kolorów: purpury i bieli. Na rabatach i w obwódkach malowniczo komponuje się z innymi odmianami, zwłaszcza w kolorze białym.

21-351
Niedostępny
Kolor: Purpurowy
Cena
9,30 zł
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać