Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz wyrafinowanego kolorystycznego akcentu do Twojego ogrodu. Znakomity wybór na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan strzępiasty Gorilla® (Tulipa) dodaje nutę ciemniejszych tonów w barwnych ogrodowych zestawieniach. Kwiaty o piłkowanych krawędziach są dobrym wyborem do wazonów.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul tulipanów jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany strzępiaste Gorilla® wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Gorilla® jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan strzępiasty Gorilla®, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-085
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan strzępiasty Gorilla®

Cebule - 1 op.: 6 szt.Tulipan strzępiasty Gorilla® zachwyca wspaniałym kolorem wykwintnej purpury. Dodaje głębi ogrodowym kompozycjom, zwłaszcza w zestawieniach z bielą i różem. Misternie postrzępione kwiaty atrakcyjnie prezentują się w bukietach. Osadzone na mocnych, sztywnych łodygach, niełatwo poddają się trudnym warunkom pogodowym.

21-085
Niedostępny
Kolor: Purpurowy
Cena
13,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać