Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz odmiany wczesnej o okazałych kwiatach w przyciągającym wzrok kolorze. Wybierz, jeśli poszukujesz tulipana dobrze sprawdzającego się w uprawie pojemnikowej.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Fostera Orange Emperor (Tulipa) to odmiana bardzo wczesna, polecana na rabaty, obwódki, do ogrodów skalnych, do naturalizacji w trawie, dobrze tolerująca uprawę w pojemnikach z drenażem. Kwiaty osadzone na sztywnych łodygach dobrze znoszą kapryśną, wczesnowiosenną aurę.
  • Wysokość: 35 cm.
  • Kwitnienie: IV-V. Odmiana wczesna.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada września, a końcowym - koniec października. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan Orange Emperor wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę czerwca, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion.
  • W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan Fostera Orange Emperor, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-086
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
35 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan Fostera Orange Emperor

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Odmiana, która wnosi ciepły i intensywny kolor do każdego ogrodu. Tulipan Fostera Orange Emperor (Tulipa) to znakomity wybór na wczesnowiosenną rabatę - wyprzedza kwitnienie większości swoich "kuzynów" nawet o 3-4 tygodnie. Ma wyjątkowo duże, przykuwające wzrok kwiaty. Równie doskonały do uprawy w pojemnikach.

21-086
Niedostępny
Kolor: Pomarańczowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: