Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Środek do oczek wodnych 1kg - Pokon

Środek do oczek wodnych 1kg - Pokon

15,00 zł 91-143

Dostępny

Środek do oczek wodnych zapobiega rozrastaniu się glonów i polepsza twardość wody. Preparat wpływa optymalnie na rozwój roślin. Jego regularne stosowanie gwarantuje czystą i przejrzystą wodę, a przez to wyhodowanie zdrowych ryb. Opakowanie zawiera 1 kg środka wystarczającego na 9m³ wody.

Więcej szczegółów

Jeśli staw wygląda pięknie, oznacza to, że zachowana jest w nim równowaga biologiczna między rybami, roślinami i mikroorganizmami. Główną rolę odgrywa tu kwasowość wody. Pokon środek do oczek wodnych zawiera węglan wapnia, który podwyższa wartość pH wody, gdy jest ona zbyt niska (poniżej pH 7). Idealna wartość pH wody w oczku wynosi od 7 do 8. Środek spowalnia rozwój glonów i poprawia twardość wody. Sprawia, że woda w oczku wodnym staje się bardziej przejrzysta.

Sposób użycia
Krok 1:     Pobierz próbkę wody ze stawu.
Krok 2:     Za pomocą papierka do pomiaru pH zmierz kwasowość wody, mocząc go przez kilka sekund w próbce wody.
Krok 3:     Określ wartość pH porównując kolor środkowej części paska (część kontrolna) z zabarwioną częścią zanurzonego paska.
Krok 4:     Jeśli wartość pH jest zbyt niska (niższa niż pH 7), należy rozsypać odpowiednią ilość środka w stawie.
Krok 5:     Powtórzyć powyższe kroki kilka dni później i ponownie skontrolować pH wody. Jeśli pH wody jest wciąż zbyt niskie, należy ponownie zastosować wapno.

 

Uwaga !

Po zastosowaniu środka woda staje się mętna. Po około 10 dniach woda klaruje się. Nie należy stosować wapna zapobiegawczo w nowych oczkach wodnych. Wapno jest bezpieczne dla ryb i roślin, jeśli w oczku nie ma zbyt dużej ilości ryb.

Środków do oczek wodnych nie stosujemy podczas upałów i jeśli w oczku jest za dużo ryb. Przyjmuje się, że na jednego dorosłego karpia koi, długosci 0,50 m potrzeba 1m³ wody, a zatem dla 150 potrzeba będzie 75m³ wody. W nowych oczkach suma długości wprowadzanych ryb nie powinna przekraczać 25 cm na 1m² powierzchni oczka, mówiąc obrazowo - oczko o powierzchni 10m², możne przyjąć ryby o łącznej długości 250 cm, to znaczy 25 ryb o długości 10 cm.

Wskazówki

  • Należy posadzić kilka roślin wodnych i zadbać, aby do stawu nie wpadały liście.
  • Jeśli w stawie zachowana jest równowaga biologiczna, wówczas wartość pH jest niższa rano niż wieczorem. Również zimą wartość pH jest niższa niż w innych porach roku.
  • Nie należy stosować środka podczas upałów.

 

opakowanie 1kg na 9 m3

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE