Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Zasada 4: Metody grillowania

Zasada 4: Metody grillowania

3 podstawowe metody grillowania

Więcej szczegółów

Metoda bezpośrednia

Grillowanie metodą bezpośrednią polega na utrzymywaniu jednakowej temperatury na całym ruszcie. To metoda idealna do szybkiego przygotowywania kiełbasek, szaszłyków warzywnych i podobnych potraw. Czas grillowania wynosi do 30 minut.

 Metoda pośrednia

Duże potrawy jak pieczeń czy cały drób powinno się grillować metodą pośrednią. W tej metodzie źródła ciepła rozłożone są na brzegu grilla, dzięki czemu bezpośredni żar nie spala potrawy z zewnątrz, zanim nie będzie ona gotowa w środku. Metoda ta jest podobna do pieczenia w kuchence z termoobiegiem. Czas grillowania wynosi powyżej 30 minut.

Metoda 50/50

Przy metodzie 50/50 źródło ciepła przesunięte jest na jedną połowę rusztu, dzięki czemu powstają dwie różne strefy ciepła. Bardzo wysoka temperatura bezpośrednio nad źródłem ciepła służy do przypieczenia – po czym potrawa dopieka się delikatnie w strefie pośredniej. Metoda idealna zwłaszcza do grillowania kawałów jedzenia o średniej wielkości, które dzięki tej metodzie stają się szczególnie delikatne i soczyste.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE