Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Żywe kamienie, Litops

Żywe kamienie, Litops

7,95 zł 01-157

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Nasiona - 1 opak.: 50 nasion

Żywe kamienie, Litops (Lithops) kształtem i kolorem przypominają małe kamienie. Wprowadzają do naszych wnętrz odrobinę egzotyki. Po kilku latach uprawy zakwitają. Są wspaniałym prezentem dla osób lubiących oryginalne rośliny i zapominalskich, ponieważ bardzo długo wytrzymują bez wody, a zimą nie wymagają podlewania.

Więcej szczegółów

  • Nasłonecznione

  • Ilość nasion: 50

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz niecodziennych okazów do Twojej kolekcji. Dobry wybór do uprawy w doniczkach pojedynczo lub w kompozycji z innymi sukulentami.

Wskazówki uprawy:

  • Żywe kamienie (Lithops) to roślina sukulentowa do uprawy w doniczkach. Doniczki można wynosić na zewnątrz po 15 maja.
  • Siew: wiosną do skrzynek lub na paletki pod osłonami. Bardzo drobne nasiona wcisnąć deseczką w podłoże. W temperaturze 20-24 st. C kiełkują po 14-21 dniach. Można przepikować do docelowych doniczek najwcześniej po kilku miesiącach.
  • Gleba: bardzo przepuszczalna, z dodatkiem piasku i żwiru. Można wykorzystać standardowe podłoże do kaktusów z dodatkiem piasku (20%).
  • Stanowisko: słoneczne (w zbyt ciemnym miejscu "wyciągają się"), należy unikać przeciągów.
  • Kwitnienie: druga połowa lata i wczesna jesień. Kwiaty stokrotkowe pojawiają się dopiero po kilku latach uprawy. Warunkiem kwitnienia jest zapewnienie roślinom okresu zimowego spoczynku.
  • Podlewanie: bardzo oszczędne i dopiero po całkowitym przeschnięciu podłoża od czasu poprzedniego podlewania. Podlewanie rozpoczynamy gdy pojawią się pierwsze oznaki wegetacji (pierwsza para młodych liści, zwykle w V) i zakańczamy późną jesienią (X/IX). Zimą utrzymujemy w stanie suchym (nie podlewamy) i w temperaturze 10-15 st. C, aby rośliny weszły w stan spoczynku. Jeśli temperatura pomieszczenia jest wyższa, co jakiś czas można zraszać podłoże.
  • UWAGA: litopsy co jakiś czas "zrzucają" (zasuszają) stare liście, pod którymi wkrótce wyrasta świeża para.

Nasiona - 1 opakowanie: 50 nasion.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00