Idealny wybór, jeśli:

Szukasz niecodziennych okazów do Twojej kolekcji. Dobry wybór do uprawy w doniczkach pojedynczo lub w kompozycji z innymi sukulentami.

Wskazówki uprawy:

  • Żywe kamienie (Lithops) to roślina sukulentowa do uprawy w doniczkach. Doniczki można wynosić na zewnątrz po 15 maja.
  • Siew: wiosną do skrzynek lub na paletki pod osłonami. Bardzo drobne nasiona wcisnąć deseczką w podłoże. W temperaturze 20-24 st. C kiełkują po 14-21 dniach. Można przepikować do docelowych doniczek najwcześniej po kilku miesiącach.
  • Gleba: bardzo przepuszczalna, z dodatkiem piasku i żwiru. Można wykorzystać standardowe podłoże do kaktusów z dodatkiem piasku (20%).
  • Stanowisko: słoneczne (w zbyt ciemnym miejscu "wyciągają się"), należy unikać przeciągów.
  • Kwitnienie: druga połowa lata i wczesna jesień. Kwiaty stokrotkowe pojawiają się dopiero po kilku latach uprawy. Warunkiem kwitnienia jest zapewnienie roślinom okresu zimowego spoczynku.
  • Podlewanie: bardzo oszczędne i dopiero po całkowitym przeschnięciu podłoża od czasu poprzedniego podlewania. Podlewanie rozpoczynamy gdy pojawią się pierwsze oznaki wegetacji (pierwsza para młodych liści, zwykle w V) i zakańczamy późną jesienią (X/IX). Zimą utrzymujemy w stanie suchym (nie podlewamy) i w temperaturze 10-15 st. C, aby rośliny weszły w stan spoczynku. Jeśli temperatura pomieszczenia jest wyższa, co jakiś czas można zraszać podłoże.
  • UWAGA: litopsy co jakiś czas "zrzucają" (zasuszają) stare liście, pod którymi wkrótce wyrasta świeża para.
01-157
Stanowisko
Nasłonecznione
Zimowanie
nie zimuje
Ilość nasion
50

Żywe kamienie, Litops

Nasiona - 1 op.: 50 nasion

Żywe kamienie, Litops (Lithops) kształtem i kolorem przypominają małe kamienie. Wprowadzają do naszych wnętrz odrobinę egzotyki. Po kilku latach uprawy zakwitają. Są wspaniałym prezentem dla osób lubiących oryginalne rośliny i zapominalskich, ponieważ bardzo długo wytrzymują bez wody, a zimą nie wymagają podlewania.

01-157
Dostępny
Cena
8,50 zł
Ilość
Dostawa od 8,50 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Nasłonecznione
Stanowisko
nie zimuje
Zimowanie
50
Ilość nasion
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Mogą Ci się również spodobać