Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Grusza karłowa Sunrise

Grusza karłowa Sunrise

35,00 zł 70-579

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Grusza karłowa Sunrise po 10 latach uprawy osiąga 1,5 m wysokości. Tworzy zwartą koronę, ma dekoracyjne, zielono-różowawe liście. Dojrzałe, smaczne, soczyste owoce można zbierać w poł. IX, karłowy pokrój drzewka ułatwia ich zbiór.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Grusza karłowa Sunrise, ze względu na miniaturowy pokrój, polecana jest do uprawy w małych ogrodach.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka (tak zwane misy), służące do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Gleba: grusza karłowa Sunrise dobrze rośnie i owocuje na glebach żyznych, głębokich i ciepłych, o odczynie lekko kwaśnym. Nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami. Lubi miejsca słoneczne, osłonięte, zaciszne.
  • Cięcie: formowanie młodych grusz jest łatwiejsze niż formowanie jabłoni, większość odmian tworzy regularne korony. Dopiero po 20 latach konieczne jest cięcie odmładzające (w III).
  • Nawożenie: grusze mają wysokie wymagania pokarmowe w stosunku do boru. Niedobór boru może powodować słabe zawiązywanie owoców oraz ich drobnienie, pękanie i korkowacenie. Nawozy do drzew owocowych z dodatkiem boru należy zastosować wiosną, w fazie białego pąka oraz bezpośrednio po zakończeniu kwitnienia.
  • Zbiór: poł. IX.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 18:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: 10.00 - 15.00
niedziele handlowe:
24.06.2018  10:00-15:00