Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny długowieczne, niewymagające w uprawie, dekoracyjne i odznaczające się obfitym kwitnieniem.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec EveryDaylily Red Rib® w ciągu jednego sezonu potrafi wytworzyć nawet 400-500 kwiatów. Uprawa liliowców nie sprawia problemów, dlatego są one polecane dla początkujących ogrodników.
  • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala  wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie  przez godzinę lub dwie.
  • Stanowisko: należy im zapewnić dużo słońca, rosną dobrze w półcieniu i cieniu.
  • Gleba: najlepiej rosną na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
  • Wysokość: 35 cm. Ze względu na niski pokrój, odmiana doskonale nadaje się do uprawy w donicach.
  • Kwitnienie: VI-IX.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów, warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe. Liliowce na jednym stanowisku mogą rosnąć wiele lat tworząc wspaniałe, kwitnące kępy.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowiec EveryDaylily Red Rib® nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
  • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

11-178
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
35 cm
Okres kwitnienia
VI-IX
Jadalne kwiaty
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec EveryDaylily Red Rib®

Kłącza - 1 opak.: 1 szt.Liliowiec EveryDaylily Red Rib® (Hemerocallis) należy do najnowszej grupy EveryDaylily, wyróżnia się niskim wzrostem oraz spektakularnym, długim i obfitym kwitnieniem, wytwarza od 400 do 500 uroczych, czerwono-brzoskwiniowych kwiatów. Na jednym miejscu może rosnąć 20 lat. Najpiękniej wygląda w grupach. Doskonale rośnie w pojemnikach.

11-178
Niedostępny
Cena
12,90 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-IX
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
35 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Jadalne kwiaty
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać