Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny długowieczne, niewymagające w uprawie, dekoracyjne i odznaczające się obfitym kwitnieniem. Doskonały wybór do tarasowych i balkonowych donic - ma zwarty pokrój i obfite kwitnienie.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec Madeline Nettles Eyes w ciągu jednego sezonu potrafi wytworzyć nawet 200-400 drobnych, ale niezwykle uroczych kwiatów. Roślina długowieczna - na jednym miejscu może rosnąć 20-30 lat. Uprawa liliowców nie sprawia problemów, dlatego są one polecane dla początkujących ogrodników.
  • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
  • Stanowisko: należy im zapewnić dużo słońca, rosną dobrze w półcieniu i cieniu.
  • Gleba: najlepiej rosną na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
  • Wysokość: 55 cm. Dzięki niewysokiemu, zwartemu pokrojowi nadaje się do uprawy doniczkowej.
  • Kwitnienie: VI-VII.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów, warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe. Liliowce na jednym stanowisku mogą rosnąć wiele lat tworząc wspaniałe, kwitnące kępy.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowiec Madeline Nettles Eyes nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
  • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

11-187
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
55 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Jadalne kwiaty
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec Madeline Nettles Eyes

Kłącza - 1 opak.: 1 szt.Liliowiec Madeline Nettles Eyes jest odmianą niewysokiego pokroju, za to gęsto obsypaną drobnymi kwiatami. Ciekawe, dwubarwne kwiaty z daleka przykuwają wzrok kontrastową mieszanką wyrazistych barw: pomarańczowej i ciemnopurpurowej. Odmiana wczesna, zakwita już w VI. Może być uprawiany w donicach na balkonach i tarasach.

11-187
Niedostępny
Kolor: Pomarańczowy
Cena
15,50 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-VII
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
55 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Jadalne kwiaty
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać