• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz długowiecznej, niezawodnej, obficie i długo kwitnącej rośliny rabatowej. Doskonały wybór na obwódki rabat, podszyt wysokich krzewów, otoczenie oczka wodnego.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec Stella de Oro (Hemerocallis) jest jedną z najpopularniejszych i najszerzej cenionych odmian. W sezonie potrafi wydać do 400 kwiatów. Liliowce najlepiej jest sadzić w rozstawie co 30 cm. Uprawa liliowców nie sprawia problemów, dlatego są one polecane dla początkujących ogrodników.
  • Stanowisko: należy mu zapewnić dużo słońca, sprawdza się także w półcieniu.
  • Gleba: liliowiec Stella de Oro najlepiej rośnie na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych o pH około 6. Dobrze kwitnie i rozwija się także na mniej żyznym podłożu.
  • Wysokość: 30-40 cm.
  • Kwitnienie: VI-IX.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, aby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowiec Stella de Oro nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
  • Liczba roślin na 1 m² - 6 szt.
50-719
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
30-40 cm
Okres kwitnienia
VI-IX
Jadalne kwiaty
Jadalne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Liliowiec Stella de Oro

Kategoria produktu: liliowce-sadzonki

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Wielokrotnie nagradzany, długowieczny liliowiec Stella de Oro (Hemerocallis) wyróżnia się zwartym wzrostem oraz długim i niezwykle obfitym kwitnieniem. Trzyletnia roślina wytwarza w sezonie aż 400 kwiatów.

50-719
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
8,30 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
30-40 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Jadalne
Jadalne kwiaty
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: