• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz odmiany o nietypowej barwie do zestawień kolorystycznych w ogrodzie. Wybierz, jeśli lubisz gatunki niewymagające corocznego wykopywania na zimę.

Wskazówki uprawy:

  • Lilia azjatycka Red Highland (Lilium) polecana na kwiat cięty ze względu na piękną, głęboką i nietypową dla lilii barwę. Jest przystępna w uprawie i odporna na warunki pogodowe.
  • Sadzenie: cebule sadzić w IV-V w słonecznym miejscu i zacieniać podłoże roślinami okrywowymi lub ściółkować podłoże 3 cm warstwą kory sosnowej, kompostu ogrodowego lub próchnicą liściową. Zapobiega to wysychaniu gleby. Rozstawa między roślinami: 15 x 15 cm, głębokość sadzenia: 10-15 cm. Wysokie odmiany można podpierać palikiem. Dla ochrony cebul należy sadzić lilie w koszykach, które skutecznie chronią je przed gryzoniami.
  • Gleba: gleby powinny być bogate w próchnicę, pulchne i przepuszczalne.
  • Wysokość: 70-90 cm.
  • Kwitnienie: VI-VII. Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając na pędzie jak najwięcej liści, stanowiących źródło asymilatów potrzebnych do tworzenia nowych cebul.
  • Nawożenie: wiosną stosujemy nawóz o spowolnionym działaniu lub nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących raz na dwa tygodnie. Niezbędnymi substancjami do rozwoju roślin są azot, fosfor i potas.
  • Zimowanie: lilia azjatycka Red Highland może rosnąć przez 3-5 lat w tym samym miejscu (przesadzamy w IX). Nie wymaga wykopywania na zimę.

Cebule - 1 opakowanie: 1 szt.

14-232
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
70-90 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Lilia azjatycka Red Highland

Cebule - 1 opak.: 1 szt.Lilia azjatycka Red Highland (Lilium) jest odmianą o rzadko spotykanej wśród lilii, czerwonej barwie. Kielichy kwiatowe otwierają się ku górze, długo utrzymują się na roślinie, cechują się odpornością na niekorzystną aurę. Na jednym pędzie zakwita od 5 do 7 kwiatów. Ich barwa pięknie kontrastuje z zielenią błyszczących liści.

14-232
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
3,60 zł
4,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-VII
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
70-90 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać