Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jagoda kamczacka Boreal Beauty®

Jagoda kamczacka Boreal Beauty®

Promocja

23,00 zł 70-646

Stara cena: 33,00 zł

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Jagoda kamczacka Boreal Beauty® to odmiana o późnej porze kwitnienia i owocowania. Owocuje regularnie i obficie. Owoce duże, sercowate, mięsiste, smaczne, nie opadają. Zaczynają dojrzewać w kon. VI, główny zbiór na pocz. VII. W celu uzyskania obfitego plonowania sadzić obok odmiany o podobnym okresie kwitnienia, np. Boreal Blizzard®.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Jagoda kamczacka Boreal Beauty® jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat.
  • Zbiór: przełom VI/VII, odmiana późna. Stosunkowo wcześnie rozpoczyna wegetację.
  • Zimowanie: jagody kamczackie są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.
  • Gleba: jagoda kamczacka Boreal Beauty® rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6).
  • Stanowisko: wymaga stanowiska słonecznego.
  • Sadzenie: krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać.
  • Pielęgnacja: polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Boreal Beauty® nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.
  • Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w 10. roku uprawy.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 18:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE