Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Truskawka Laetitia®

Truskawka Laetitia®

Nowość

21,30 zł 70-636

Wielodoniczka - 1 opak.: 5 szt.

Truskawka Laetitia® to odmiana późna i bardzo plenna, mało wrażliwa na choroby systemu korzeniowego. Dojrzewanie owoców przypada na przełom czerwca i lipca. Ciemnoczerwone owoce są jędrne, duże, wyrównane, bardzo słodkie, trwałe, dobrze znoszą transport.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 5

Wskazówki uprawy:

  • Truskawka Laetitia® to odmiana późna, o owocach jędrnych, dobrze znoszących transport.
  • Sadzenie: sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia młodych sadzonek roślina musi być podlewana. Truskawki Laetitia® mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m². Truskawki uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm, odległość roślin od 25 do 30 cm w rzędzie lub w rozstawie 25 na 50 cm. Na 1 m² wysadzamy 6-10 roślin.
  • Gleba: truskawka Laetitia® nie ma zbyt wielkich wymagań glebowych, można ją sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych.
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów, młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi.
  • Uwaga: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
  • Zbiór: przełom VI/VII.

Wielodoniczka - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE