Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Agrest Kamieniar

Agrest Kamieniar

Nowość

6,50 zł 70-639

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Agrest Kamieniar to odmiana polecana ze względu na odporność na amerykańskiego mączniaka agrestu, wysoką plenność i wczesną porę dojrzewania (w 1. połowie lipca). Duże, smaczne, słodkie, deserowe owoce są doskonałe do konsumpcji w stanie świeżym i na przetwory.

Więcej szczegółów


 • Termin wysyłki: Październik
  Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

 • Agrest krzaczasty Kamieniar jest odmianą wczesną, ukraińską, wysoce odporną na amerykańskiego mączniaka agrestu. Pędy pokryte są niewielkimi kolcami. Rośnie silnie i szybko.
 • Gleba: agrest Kamieniar lubi glebę próchniczną i przepuszczalną, zasobną w wilgoć. Dla poprawienia struktury i zasobności gleby w składniki pokarmowe można zmieszać ją z dobrze rozłożonym obornikiem lub kompostem. Nie toleruje terenów podmokłych.
 • Stanowisko: agrest najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu.
 • Sadzenie: należy sadzić troszkę głębiej niż rósł w szkółce. Zabieg ten pozwala na łatwiejsze przyjęcie ze względu na lepszy dostęp do wody. Odstępy między agrestami krzaczastymi powinny wynieść około 1-1,2 m.
 • Nawożenie: dobrze jest co pewien czas zasilać krzewy kompostem. Nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe jesienią.
 • Podlewanie: w suche lato krzewy wymagają podlewania. Dla ograniczenia parowania oraz ekspansji chwastów warto stosować ściółkowanie podłoża.
 • Cięcie: jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest cięcie. Od niego zależy prawidłowy wzrost i obfite owocowanie. Cięcie wykonujemy po raz pierwszy na wiosnę pierwszego roku po posadzeniu. U form krzaczastych skracamy wszystkie pędy nad drugim lub trzecim oczkiem. Efektem takiego cięcia, będzie powstawanie nowych pędów, które stworzą przyszły szkielet krzewu. Przez kolejne lata w III usuwamy pędy słabe, chore i uszkodzone. Aby pobudzić krzewienie można przyciąć zdrowe pędy na około 30 cm. Dobrze uformowany krzew powinien składać się z wielu pędów, wśród których najwięcej powinno być jednorocznych (około 5). Im starsze pędy, tym ich ilość powinna być mniejsza (średnio 2-4 pędy stare).
 • Zbiór: już od początku VII. Owoce smaczne, soczyste, ciemno-czerwonego koloru, bardzo deserowe - dobre do spożycia bezpośredniego.

Mimo że wiele odmian należy do roślin samopylnych, agresty plonują obficiej przy zapyleniu krzyżowym, dlatego warto hodować inne odmiany agrestu obok siebie.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00

NIEDZIELE HANDLOWE:
- 15/12/2019
- 22/12/2019