Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Porzeczka Rovada

Porzeczka Rovada

Nowość

10,10 zł 70-625

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Porzeczka Rovada to bardzo popularna w Europie, odporna na choroby odmiana deserowa. Owocuje obficie, tworzy grona z dużymi jagodami. Smaczne owoce, wyśmienite do spożycia w stanie świeżym, są też doskonałe na przetwory. Dojrzewają w 2. połowie lipca.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka czerwona Rovada jest jedną z najpopularniejszych odmian. Ma dosyć silny wzrost, dorasta do 1,8 m. Odporna na choroby grzybowe, polecana do uprawy amatorskiej i ekologicznej.
  • Zbiór: 2 poł. VII. Polecana do bezpośredniego spożycia i na przetwory.
  • Gleba: porzeczka Rovada ma niewielkie wymagania glebowe. Jest bardziej odporna niż porzeczka czarna. Preferuje gleby gliniaste do piaszczysto-gliniastych, lekko kwaśne. Lepiej znosi kwaśny odczyn gleby niż obojętny.
  • Sadzenie: krzewy porzeczki Rovada sadzimy głębiej niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Dołek w którym sadzimy krzew powinien być dostatecznie duży, aby korzenie swobodnie się w nim mieściły. Po posadzeniu roślinę należy obficie podlać. Dodatkowo, dla ograniczenia parowania i ekspansji chwastów, rośliny można ściółkować. Odstępy między krzewami powinny wynieść około 1,5 do 2 m.
  • Cięcie porzeczki: jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej niż 4 lata. Wczesną wiosną wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzona porzeczka Rovada powinna posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich.
  • Nawożenie: co 3 lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00
 
Niedziele handlowe w grudniu:
16.12.2018: 10:00-15:00
23.12.2018: 10:00-15:00