Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Agrest pienny Resistenta

Agrest pienny Resistenta

Nowość
Promocja

19,30 zł 70-616

Stara cena: 21,50 zł

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Agrest pienny Resistenta to odmiana późna, owocująca bardzo obficie i regularnie. Jest całkowicie odporny na mączniaka agrestu. Owoce kuliste, żółto-zielone, niewyrównane, wydłużone, nie opadają. Miąższ słodko-winny, smaczny.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Agrest pienny Resistenta to odmiana późna.
  • Gleba: lubi glebę próchniczną i przepuszczalną, zasobną w wilgoć. Dla poprawienia struktury i zasobności gleby w składniki pokarmowe można zmieszać ją z dobrze rozłożonym obornikiem lub kompostem. Nie toleruje terenów podmokłych.
  • Stanowisko: agrest Resistenta najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu.
  • Sadzenie: rośliny sadzimy troszkę głębiej niż rosły w szkółce. Zabieg ten pozwala na łatwiejsze przyjęcie ze względu na lepszy dostęp do wody.
  • Pielęgnacja: dobrze jest co pewien czas zasilać krzewy kompostem. Nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe jesienią. W suche lato krzewy wymagają uzupełniania niedoborów wody. Dla ograniczenia parowania oraz ekspansji chwastów warto stosować ściółkowanie podłoża.
  • Wiele odmian należy do roślin samopylnych, ale agresty plonują obficiej przy zapyleniu krzyżowym, dlatego warto uprawiać inne odmiany agrestu obok siebie.
  • Cięcie: jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest cięcie. Od niego zależy prawidłowy wzrost i obfite owocowanie. Cięcie wykonujemy po raz pierwszy na wiosnę pierwszego roku po posadzeniu. U form piennych skracamy wszystkie górne pędy nad trzecim oczkiem. Efektem takiego cięcia będzie powstawanie nowych pędów, które stworzą koronę krzewu. Przez następne lata w III usuwamy pędy słabe, chore, uszkodzone. Aby pobudzić krzewienie można przyciąć zdrowe pędy na około 30 cm. Dobrze uformowana korona krzewu powinna składać się z wielu pędów, wśród których najwięcej powinno być jednorocznych (około 5). Im starsze pędy, tym ich ilość powinna być mniejsza (średnio 2-4 pędy stare).

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00
 
Niedziele handlowe w grudniu:
16.12.2018: 10:00-15:00
23.12.2018: 10:00-15:00