Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Porzeczka Victoria

Porzeczka Victoria

Nowość

21,40 zł 70-587

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Porzeczka Victoria to godna polecenia, zdrowa i plenna odmiana deserowa. Duże, zebrane w długie grona, słodkie i smaczne, doskonałe do bezpośredniego spożycia owoce dojrzewają w poł. VII. Krzew ma zwarty pokrój i silny wzrost, dorasta do 1,5 m.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka biała Victoria to odmiana o zwartym pokroju i długich gronach.
  • Gleba: porzeczka Victoria ma niewielkie wymagania glebowe. Preferuje gleby gliniaste do piaszczysto-gliniastych, lekko kwaśne. Lepiej znosi kwaśny odczyn gleby niż obojętny.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Po posadzeniu porzeczkę Victorię należy obficie podlać. Dodatkowo dla ograniczenia parowania i ekspansji chwastów rośliny można ściółkować. Odstępy między krzewami powinny wynieść około 1,5 do 2 m.
  • Cięcie: jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej niż 4 lata. Wczesną wiosną po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: 10:00 - 15:00