Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Figa zimująca Peretta

Figa zimująca Peretta

29,90 zł 70-577

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Figa zimująca Peretta (Ficus carica) to odmiana szwajcarska. Może być uprawiana w gruncie w miejscach słonecznych, ciepłych, zacisznych lub w donicach. Wymaga zabezpieczenia na zimę. Młode rośliny znoszą temp. do -16°C, starsze wytrzymują do -22°C. Krzew ma szybki wzrost, dorasta do 2,5 m. Bardzo aromatyczne i słodkie owoce pojawiają się od VII do IX.

Więcej szczegółów


 • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

UPRAWA W GRUNCIE:

 • Stanowisko: figa zimująca Peretta (Ficus carica) wymaga miejsc słonecznych, zacisznych, ciepłych, osłoniętych od zimnych wiatrów. Najlepiej posadzić ją przy południowych murach i ścianach, które gromadzą ciepło promieni słonecznych.
 • Gleba: figa wymaga gleby lekko wapiennej, próchniczej i żyznej.
 • Nawożenie: w okresie wegetacji wymaga 2-3-krotnego nawożenia nawozami wieloskładnikowymi. Ziemię wokół roślin należy ściółkować kompostem lub przekompostowana korą.
 • Zimowanie: figa zimująca rośnie bardzo szybko, wytwarza dużo pędów niezdrewniałych. Aby przygotować roślinę do zimowania trzeba zaprzestać nawożenia już od połowy VI. Figa musi przestać rosnąć i maksymalnie zdrewnieć. Im mniej młodych przyrostów zostanie na zimę, tym lepiej przezimuje. Figa zrzuca liście na zimę. Wytwarza mocne, długie korzenie. Nawet jeżeli zmarznie część nadziemna, odbije wiosną z korzeni. Na zimę konieczna jest ochrona roślin przed mrozem i wiatrem. Pędy zabezpieczamy matami słomianymi, a korzenie obsypujemy torfem lub korą, tworząc duży kopczyk. Młode rośliny obsypujemy do 1/3 wysokości. Rośliny odkrywamy w połowie IV.
 • Odmiana Peretta jest samopylna, pierwsze owoce pojawiają się w 1-3 roku uprawy.
 • Cięcie: wiosną pędy przycina się w połowie długości. Raczej nie zaleca się prowadzić pędów na dużą wysokość. Odporność na mróz w granicach -20°C dla pędów zdrewniałych powoduje, że najlepszym sposobem kształtowania krzewu jest prowadzenie pędów nisko, równolegle do ziemi.
 • Zbiór owoców: VII-IX.
 • Wysokość: do 2,5 m.

UPRAWA W DONICACH:

 • Figa uprawiana w donicach rośnie szybko i wymaga częstego przycinania.
 • Doniczka powinna mieć średnicę od 30 do 40 cm.
 • Gleba: powinna być żyzna, zwięzła z dodatkiem gliny, o odczynie zasadowym, który można uzyskać przez wymieszanie ziemi ogrodowej z kredą lub wapnem magnezowym. Podłoże nie powinno być zbyt wilgotne, figa wymaga umiarkowanego podlewania.
 • Nawożenie: od V do IX konieczne jest nawożenie. Najlepiej co 3 tygodnie zastosować nawóz wieloskładnikowy dla roślin doniczkowych, np. Florovit. Figa uprawiana w donicy wymaga przesadzania do większych donic co 2 lata. Podczas przesadzania warto roślinie przyciąć nadmiernie rozrośnięte korzenie.
 • Zimowanie: przed nadejściem przymrozków, roślinę w donicy należy zabezpieczyć przed mrozem. Najlepiej przechowywać ją w pomieszczeniu z temp. 5-10°C. Podłoże w donicy musi być zawsze wilgotne (także zimą). W przesuszonym podłożu roślina uschnie. W 2. połowie V donice można wystawić na balkon lub do ogrodu w miejsca słoneczne.

Owocuje w 1-3 roku po posadzeniu.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne