• Promocja

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczkoagrest Josta przypomina krzewy porzeczki czarnej i ma zbliżone wymagania uprawowe. Rośnie silniej, zwłaszcza w początkowym okresie, dlatego trzeba przeznaczyć dla niego więcej miejsca.
  • Stanowisko: potrzebuje dużo słońca.
  • Gleba: dzięki dużej żywotności, porzeczkoagrest Josta dobrze toleruje ubogą, piaszczystą glebę. Nie toleruje gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubi gleby o odczynie lekko kwaśnym.
  • Ochrona: krzewy rzadko są porażane przez choroby i atakowane przez szkodniki.
  • Owocowanie: owoce dojrzewają nierównomiernie w 1. i 2. tygodniu VII i nie mają tendencji do opadania, można więc zbierać je, gdy wszystkie dojrzeją. Z jednego krzewu można uzyskać 2-3 razy większy plon niż z krzewu porzeczki.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.
  • Cięcie: pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Wczesną wiosną, po posadzeniu, wszystkie pędy skracamy na wysokość około 3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych, młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.
70-486
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. września

Porzeczkoagrest Josta

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Porzeczkoagrest Josta: krzyżówka porzeczki czarnej z agrestem. Krzew jest odporny na choroby, rośnie silnie, nie ma kolców, owocuje bardzo obficie. Owoce wielkości agrestu nie opadają, dojrzewają nierównomiernie na pocz. VII. Łączą smaki i cechy porzeczki i agrestu. Są znakomite na soki, galaretki, dżemy, nalewki i do bezpośredniego spożycia.

70-486
Dostępny
Cena
10,80 zł
12,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 12,00 zł

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: