Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
PROMOCJA
Porzeczkoagrest Josta

Porzeczkoagrest Josta

Promocja

9,90 zł 70-486

Stara cena: 11,01 zł

Dostępny

Sadzonka w balocie - 1 op.: 1 roślina.Porzeczkoagrest Josta: krzyżówka porzeczki czarnej z agrestem. Krzew jest odporny na choroby, rośnie silnie, nie ma kolców, owocuje bardzo obficie. Owoce wielkości agrestu nie opadają, dojrzewają nierównomiernie na pocz. VII. Łączą smaki i cechy porzeczki i agrestu. Są znakomite na soki, galaretki, dżemy, nalewki i do bezpośredniego spożycia.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczkoagrest Josta przypomina krzewy porzeczki czarnej i ma zbliżone wymagania uprawowe. Rośnie silniej, zwłaszcza w początkowym okresie, dlatego trzeba przeznaczyć dla niego więcej miejsca.
  • Stanowisko: potrzebuje dużo słońca.
  • Gleba: dzięki dużej żywotności, porzeczkoagrest Josta dobrze toleruje ubogą, piaszczystą glebę. Nie toleruje gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubi gleby o odczynie lekko kwaśnym.
  • Ochrona: krzewy rzadko są porażane przez choroby i atakowane przez szkodniki.
  • Owocowanie: owoce dojrzewają nierównomiernie w 1. i 2. tygodniu VII i nie mają tendencji do opadania, można więc zbierać je, gdy wszystkie dojrzeją. Z jednego krzewu można uzyskać 2-3 razy większy plon niż z krzewu porzeczki.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.
  • Cięcie: pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Wczesną wiosną, po posadzeniu, wszystkie pędy skracamy na wysokość około 3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych, młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE