Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Porzeczka Rosetta

Porzeczka Rosetta

Promocja

6,80 zł 70-353

Stara cena: 7,60 zł

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Porzeczka Rosetta to krzew odporny na mróz, łatwy w uprawie. Owocuje obficie w drugiej połowie lipca. Owoce duże, wyrównane, lekko kwaskowate, smaczne, nie osypują się. Grona bardzo długie, łatwe do zbioru ręcznego.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka czerwona Rosetta ma niewielkie wymagania glebowe. Jest bardziej odporna niż porzeczka czarna.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Gleba: preferuje gleby gliniaste do piaszczysto-gliniastych, lekko kwaśne. Lepiej znosi kwaśny odczyn gleby niż obojętny.
  • Zbiór owoców: od 2 poł. VII.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Dołek, w którym sadzimy krzew, powinien być dostatecznie duży, aby korzenie swobodnie się w nim mieściły. Po posadzeniu roślinę należy obficie podlać. Dodatkowo, dla ograniczenia parowania i ekspansji chwastów, rośliny można ściółkować. Odstępy między krzewami powinny wynieść około 1,5 m do 2 m.
  • Cięcie porzeczki Rosetta jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej niż 4 lata. Wczesną wiosną wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu, mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe późną jesienią.
  • Ponieważ porzeczka Rosetta lubi dość wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy. Poza ograniczeniem parowania, ograniczy to ekspansję chwastów.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 15.00