Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Malina Radziejowa

Malina Radziejowa

Promocja

12,40 zł 70-534

Stara cena: 13,80 zł

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Malina Radziejowa to najwcześniejsza odmiana owocująca na dwuletnich pędach. Zbiór owoców w drugiej połowie VI, wcześniej niż u odmiany Laszka. Owoce deserowe, bardzo duże, atrakcyjne, jędrne, smaczne, odporne na uszkodzenia podczas zbioru i transportu.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Malina Radziejowa owocuje w bardzo wczesnym terminie. Wyróżnia się dużymi i trwałymi owocami, plennością i gładkimi pędami.
  • Owocowanie: zbiór owoców w 2. połowie VI. Owocuje na pędach dwuletnich.
  • Gleba: udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej.
  • Sadzenie: malina Radziejowa może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Cięcie: pędy, które już nie owocują, powinno się wyciąć bezpośrednio po zakończeniu zbiorów (zwykle koniec VII - początek VIII). Zostawiamy tylko młode tegoroczne pędy, które nie owocowały. Jednocześnie należy usunąć nadmiar młodych pędów, pozostawiając do pięciu sztuk w krzewie. W maju i czerwcu odrosty pozostające poza obrębem krzewów należy systematycznie usuwać. W międzyrzędziach wykonuje się to kosiarką, ustawioną płytko glebogryzarką, a w rzędach między krzewami sekatorem, motyką lub kosą spalinową.
  • Nawożenie: w czasie wzrostu należy pamiętać o podlewaniu roślin i nawożeniu nawozami bogatymi w azot. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby malina Radziejowa rozpoczęła wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosła szybko. Nawozy potasowe i fosforowe stosujemy przed sadzeniem roślin. W okresie przedwiośnia stosujemy nawożenie azotowe (np. saletra amonowa), a później w połowie maja. Ogółem stosujemy 5-7 dkg na 1 mb rzędu.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne