Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Rokitnik Leikora forma żeńska

Rokitnik Leikora forma żeńska

21,50 zł 60-663

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Rokitnik Leikora forma żeńska jest rośliną dwupienną. Forma żeńska silnie się krzewi, tworzy duże, bardzo bogate w witaminy i mikroelementy owoce. Zawierają one 3 razy więcej witaminy C niż porzeczka czarna. Witamina C w owocach rokitnika nie ulega rozkładowi podczas przygotowywania przetworów: dżemów, soków, nalewek.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Rokitnik Leikora (forma żeńska) jest rośliną dwupienną - aby uzyskać owoce należy posadzić w ogrodzie krzewy żeńskie i męskie. Krzewy żeńskie i męskie należy sadzić obok siebie z zachowaniem 1,5-2 metrowej odległości. Rokitnik jest odporny na suszę, zanieczyszczenia powietrza i mróz.
  • Stanowisko: może rosnąć na stanowiskach słonecznych, jak i zacienionych.
  • Gleba: można go uprawiać na ubogim, piaszczystym i wapiennym podłożu. Krzew nie powinien rosnąć na glebach wilgotnych, okresowo zalewanych, może to prowadzić do gnicia korzeni.
  • Podlewanie: przez pierwszy rok roślinę w czasie suszy należy podlewać.
  • Cięcie: nie jest konieczne, chociaż rokitnik Leikora bardzo dobrze je znosi. Przycinać należy pędy zbyt zagęszczone lub nadmiernie rozrastające się na boki. Dla łatwiejszego zbioru owoców rokitnika należy skracać wierzchołki, aby ułatwić pracę przy zbiorach.
  • Nawożenie: roślina nie wymaga nawożenia.
  • Zbiór: owoce nadają się do zbioru po pierwszych przymrozkach. Niskie temperatury wydobywają z nich naturalny słodki smak. Zbiór owoców nie jest łatwy, gałęzie rokitnika posiadają ostre ciernie. Najlepiej jest wycinać całe fragmenty pędu wraz z owocami. Owoce które zostaną na krzewie są pożywieniem dla ptaków i ozdobą zimowego ogrodu.
  • Zastosowanie: krzew bardzo mało wymagający polecany także na jałowe nieużytki. Posadzony w szpalerach może stanowić naturalny, obronny (ostre ciernie) żywopłot.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne