Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Agrest pienny Hinnonmaki Rot

Agrest pienny Hinnonmaki Rot

19,50 zł 70-299

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Agrest pienny Hinnonmaki Rot daje owoce wybitnie deserowe, nadające się również na przetwory i mrożonki. Dojrzewają pod koniec pierwszej dekady lipca. Krzew owocuje obficie i jest odporny na mączniaka.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Gleba: agrest pienny czerwony Hinnonmaki Rot lubi glebę próchniczną i przepuszczalną, zasobną w wilgoć. Dla poprawienia struktury i zasobności gleby w składniki pokarmowe, można zmieszać ją z dobrze rozłożonym obornikiem lub kompostem. Nie toleruje terenów podmokłych.
  • Stanowisko: agrest pienny najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu.
  • Sadzenie: rośliny sadzimy troszkę głębiej niż rosły w szkółce. Zabieg ten pozwala na łatwiejsze przyjęcie się sadzonek ze względu na lepszy dostęp do wody. Dołek powinien mieć taką szerokość i głębokość, aby korzenie były swobodnie rozłożone.
  • Cięcie: jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Od niego zależy prawidłowy wzrost i obfite owocowanie. Cięcie wykonujemy po raz pierwszy na wiosnę pierwszego roku po posadzeniu. U form piennych skracamy wszystkie górne pędy nad trzecim oczkiem. Efektem takiego cięcia będzie powstawanie nowych pędów, które stworzą koronę krzewu. Przez następne lata, w marcu usuwamy pędy słabe, chore, uszkodzone. Aby pobudzić krzewienie, można przyciąć zdrowe pędy na około 30 cm. Dobrze uformowana korona krzewu powinna składać się z wielu pędów, wśród których najwięcej powinno być jednorocznych (około 5). Im starsze pędy, tym ich ilość powinna być mniejsza (średnio 2-4 pędy stare).
  • Nawożenie: dobrze jest co pewien czas zasilać krzewy kompostem, przyczyni się to do zwiększenia jakości plonów. Nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe jesienią.
  • Podlewanie: w suche lato krzewy wymagają uzupełniania niedoborów wody. Dla ograniczenia parowania oraz ekspansji chwastów warto stosować ściółkowanie podłoża.

UWAGA: wiele odmian należy do roślin samopylnych, ale agresty plonują obficiej przy zapyleniu krzyżowym, dlatego warto hodować inne odmiany agrestu obok siebie.

 

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne