Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Truskawka Alfa Centauri

Truskawka Alfa Centauri

15,50 zł 70-204

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Wielodoniczka - 1 opak.: 5 szt.

Truskawka Alfa Centauri to polska odmiana, poszukiwana ze względu na bardzo późny termin zbioru, wysoki plon, smak i wielkość owoców. Wybitnie deserowa, bardzo smaczna. Zaczyna dojrzewać na początku lipca.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 5

Wskazówki uprawy:

  • Truskawka Alfa Centauri to wysoko plonująca, późna odmiana deserowa.
  • Sadzenie: truskawki Alfa Centauri sadzimy tak, aby serce rośliny (środkowy zawiązek listka) było nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawki mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez 4 lata.
  • Gleba: nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić na większości gleb dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem zaleca się nawożenie gleby obornikiem lub kompostem w dawce 3-4 kg na 1 m².
  • Rozstawa: na 1 m² wysadzamy 6-10 roślin. Truskawki uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm, odległość roślin od 25 do 30 cm w rzędzie lub w rozstawie 25 na 50 cm.
  • Zimowanie: jesienią, przed nastaniem mrozów, młode rośliny należy okryć słomą lub liśćmi. 
  • Cięcie: ważnym zabiegiem fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych liści truskawek Alfa Centauri. Liście ścinamy sekatorem lub nożycami około 5 cm nad ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od zakończenia zbioru owoców. Rośliny  powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło chorób i szkodników.
  • Zbiór: od początku VII.

Wielodoniczka - 1 opakowanie: 5 szt.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne