Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jagoda kamczacka Leningradskij Velikan

Jagoda kamczacka Leningradskij Velikan

23,70 zł 70-498

Niedostępny

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Jagoda kamczacka Leningradskij Velikan rośnie szybko do wys. 150 cm, jest bardzo odporna na mróz i choroby. Owoce średniej wielkości, maksymalnie do 2 g, owalne, wyjątkowo smaczne, bardzo słodkie i aromatyczne. Dojrzewają w poł. VI, nie osypują się. Najlepiej owocuje w sąsiedztwie innych odmian tego gatunku.

Więcej szczegółów

  • 1,5 m

  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Jagoda kamczacka Leningradskij Velikan jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat. Wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku III. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych. Są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C).
  • Zimowanie: jagoda kamczacka Leningradskij Velikan wykazuje pełną mrozoodporność, nie wymaga okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.
  • Gleba: roślina rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6).
  • Stanowisko: wymaga stanowiska słonecznego.
  • Sadzenie: krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać.
  • Pielęgnacja: polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.
  • Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w dziesiątym roku uprawy.
  • Wysokość: 150 cm.
  • Zbiór: poł. VI.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: nieczynne
 
GODZINY PRACY W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM:
- 24 grudnia 2020 (Wigilia) - 9:00-12:00
- 31 grudnia 2020 (Sylwester) - 9:00-12:00
 
INWENTARYZACJA:
- Dział Zieleni: 2-6 stycznia 2021 - nieczynne
- Sklep ogrodniczy: 2-10 stycznia 2021 - nieczynne
- Salon fitness: 2-6 stycznia 2021 - nieczynne