• Obecnie brak na stanie

® Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka Tiben jest średniopóźną odmianą o silnym wzroście.
  • Gleba: wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i dostatecznie wilgotnych. Porzeczki lepiej rosną na glebach lżejszych. Nie tolerują gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym pH 6,2-6,7. Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Porzeczki czarne osiągają do 2 metrów wysokości, tak więc dla prawidłowego wzrostu i swobodnego zbioru odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m.
  • Cięcie: w przypadku porzeczki Tiben jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej jak 4 lata. Wczesną wiosną po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.
  • Ponieważ porzeczka Tiben lubi dość wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy. Poza ograniczeniem parowania, ogranicza to ekspansję chwastów.
  • Zbiór: poł. VII.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-374
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Porzeczka Tiben®

Kategoria produktu: krzewy-owocowe

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina

Porzeczka Tiben to odmiana o średniej porze dojrzewania (poł. VII). Krzew rośnie silnie, ma szeroki pokrój. Roślina wytrzymała na mróz i odporna na mączniaka. Owoce duże, wyrównane, jędrne. Plonowanie obfite i regularne. Odmiana dobra na przetwory: soki, konfitury.

70-374
Niedostępny
Cena
14,70 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-374

Porzeczka Tiben®

1 szt.
14,70 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK