Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Porzeczka Tiben

Porzeczka Tiben

Promocja

8,90 zł 70-374

Stara cena: 9,90 zł

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Porzeczka Tiben to odmiana o średniej porze dojrzewania (poł. VII). Krzew rośnie silnie, ma szeroki pokrój. Roślina wytrzymała na mróz i odporna na mączniaka. Owoce duże, wyrównane, jędrne. Plonowanie obfite i regularne. Odmiana dobra na przetwory: soki, konfitury.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka Tiben jest średniopóźną odmianą o silnym wzroście.
  • Gleba: wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i dostatecznie wilgotnych. Porzeczki lepiej rosną na glebach lżejszych. Nie tolerują gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym pH 6,2-6,7. Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Porzeczki czarne osiągają do 2 metrów wysokości, tak więc dla prawidłowego wzrostu i swobodnego zbioru odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m.
  • Cięcie: w przypadku porzeczki Tiben jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej jak 4 lata. Wczesną wiosną po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.
  • Ponieważ porzeczka Tiben lubi dość wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy. Poza ograniczeniem parowania, ogranicza to ekspansję chwastów.
  • Zbiór: poł. VII.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00
 
Niedziele handlowe w grudniu:
16.12.2018: 10:00-15:00
23.12.2018: 10:00-15:00