Idealny wybór, jeśli:

Szukasz ślicznego, pachnącego, wiosennego kwiatu na obwódki rabat i ścieżek w majowym ogrodzie. Dobry wybór do zimowego pędzenia, uprawy hydroponicznej i wiosennych dekoracji w doniczkach.

Wskazówki uprawy:

  • Hiacynt Yellowstone® (Hyacinthus) to odmiana o wdzięcznej, pastelowo-cytrynowej barwie, doskonale komponującej się na rabatach z niebieskimi i czerwonymi kolorami. Doskonały w zestawieniach z szafirkami i niskimi odmianami tulipanów.
  • Sadzenie: termin sadzenia przypada na drugą połowę IX do X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul. Duże cebule sadzimy na głębokości 14-15 cm, mniejsze na głębokość 8-10 cm.
  • Gleba: hiacynt Yellowstone® najlepiej rośnie na glebach żyznych i lekko wilgotnych.
  • Wysokość: 20 cm.
  • Kwitnienie: IV-V. Nadaje się na kwiat cięty.
  • Zimowanie: hiacynt Yellowstone® zimuje w gruncie. W chłodniejszych rejonach kraju na zimę zagony z cebulami okrywamy torfem lub korą. Cebule wykopujemy nie częściej niż co 2-3 lata. Wykopywanie cebul należy rozpocząć w drugiej połowie VI, gdy liście całkowicie zaschną. Przechowujemy je w ciepłym i przewiewnym miejscu. Cebule wysadzamy ponownie we IX i X.
22-032
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
20 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
2

Hiacynt Yellowstone®

Cebule - 1 op.: 2 szt.

Żółty hiacynt Yellowstone® (Hyacinthus) jest niezastąpiony w wielkanocnych dekoracjach. W ogrodzie idealnie komponuje się z niebieskimi szafirkami i czerwonymi oraz purpurowymi tulipanami. Pachnące kwiatostany są równie cenne na rabatach, w doniczkach i w małych bukietach. Soczysta zieleń liści wspaniale uzupełnia jasną kolorystykę kwiatów.

22-032
Niedostępny
Kolor: Żółty
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
20 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
2
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 22-040

Hiacynt Aqua

2 szt.
8,20 zł
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 22-040

Hiacynt Aqua

2 szt.
8,20 zł
  • Nowość
Kod: 70-306

Aronia Nero

1 szt.
13,50 zł