Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Kurka, Pieprznik jadalny

Kurka, Pieprznik jadalny

25,90 zł 70-641

Grzybnia na ziarnie (saszetka) - 1 opak.: 10 g

Kurka, Pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius) ceniona jest za aromat, smak oraz chrupkość. Najlepiej smakuje w postaci sosu lub farszu. Grzybnię aplikuje się od połowy IV do końca X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć świerki, sosny, dęby, buki, graby. Korzystne jest, gdy drzewa są młode. Prawdopodobieństwo plonowania: 85%-87%.

Więcej szczegółów


    Gramatura: 10 g

Wskazówki uprawy:

  • Kurka, Pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius) to jeden z najsmaczniejszych i chętnie poszukiwanych grzybów jadalnych. Aromatyczne i chrupkie żółte kapelusze są prawdziwym kulinarnym rarytasem. W naturze plonuje od V do XI, często pod świerkami i wśród mchów, na glebie piaszczystej i kwaśnej.
  • Gleba: należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością torfu lub ziemię z lasu iglastego.
  • Aplikacja: od poł. IV do X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć drzewa iglaste, najlepiej sosny, a także świerki, ewentualnie liściaste buki i dęby (tworzy z nimi mikoryzę). Korzystnie jest, gdy drzewa są stosunkowo młode.
  • Plonowanie: w sprzyjających warunkach grzyby pojawiają się w 1. lub 2. roku od aplikacji grzybni. Grzybnia na ziarnie powinna owocować przez kolejne 3-4 lata, dając do kilkunastu sztuk kurek na jedno drzewo w ciągu roku.

Sposób uprawy:

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5-4 m od pnia drzewa.
2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Miejsce aplikacji podlać w ilości: 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł lub mchu z lasu.
5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru: 10 g na 10 litrów wody.
6. Podczas suszy zaleca się systematyczne podlewanie gleby.

Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie - 1 opakowanie: 10 g.
Prawdopodobieństwo plonowania: 85-87%.


UWAGA: amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, ponieważ efektywność plonowania jest silnie uzależniona od wielu czynników, w tym przede wszystkim od wystąpienia odpowiednich warunków klimatycznych (pogodowych). Dla powodzenia uprawy należy stworzyć grzybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych (leśnych) oraz aplikować grzybnię ściśle według instrukcji.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE