Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Borowik szlachetny

Borowik szlachetny

25,90 zł 70-640

Niedostępny

Grzybnia na ziarnie (saszetka) - 1 opak.: 10 g.

Borowik szlachetny (Boletus edulis) jest niezrównany w kuchni: nadaje potrawom wyśmienity smak i zapach, który zachowuje także po ususzeniu. Grzybnię należy aplikować od poł. IV do koń. X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć świerki, sosny, dęby lub buki. Korzystne jest, gdy drzewa są młode. Prawdopodobieństwo plonowania: 85%-87%.

Więcej szczegółów


    Gramatura: 10 g

Wskazówki uprawy:

  • Borowik szlachetny (Boletus edulis) to jeden z najbardziej wartościowych grzybów jadalnych o silnym aromacie. Największe egzemplarze mogą osiągać do 30 cm średnicy. W naturze plonuje od V do XI, zwykle w miejscach z lekkim dostępem światła lub na skraju lasu.
  • Gleba: należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością odkwaszonego torfu lub ziemię z lasu.
  • Aplikacja: od poł. IV do X. W miejscu aplikacji powinny rosnąć drzewa iglaste lub liściaste, zwłaszcza świerki, sosny, buki, dęby (tworzy z nimi mikoryzę). Najlepiej jeśli drzewa są stosunkowo młode.
  • Plonowanie: w sprzyjających warunkach grzyby pojawiają się w 1. lub 2. roku od aplikacji grzybni. Grzybnia na ziarnie powinna owocować przez kolejne 3-4 lata, dając do kilkunastu sztuk borowików na jedno drzewo w ciągu roku.

Sposób uprawy:

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5-4 m od pnia drzewa.
2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Miejsce aplikacji podlać w ilości: 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł lub mchu z lasu.
5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru: 10 g na 10 litrów wody.
6. Podczas suszy zaleca się systematyczne podlewanie gleby.

Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie - 1 opakowanie: 10 g.
Prawdopodobieństwo plonowania: 85-87%.


UWAGA: amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, ponieważ efektywność plonowania jest silnie uzależniona od wielu czynników, w tym przede wszystkim od wystąpienia odpowiednich warunków klimatycznych (pogodowych). Dla powodzenia uprawy należy stworzyć grzybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych (leśnych) oraz aplikować grzybnię ściśle według instrukcji.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE