Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Wiśnia Nana

Wiśnia Nana

34,10 zł 70-661

Niedostępny

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina

Wiśnia Nana to odmiana samopylna o średnim wzroście. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonuje obficie. Owoce duże, z ciemnoczerwonym sokiem i miąższem, soczyste, słodko-kwaśne, są smaczne i świetne na soki, dżemy oraz nalewki. Dojrzewają na początku VII, nie pękają w czasie deszczu.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Wiśnia Nana jest samopylna, do zapylenia kwiatów nie są potrzebne inne odmiany wiśni. Charakteryzuje się dużą odpornością na mróz. Pąki są mało wrażliwe na przymrozki.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY.
  • Stanowisko: wiśnia Nana powinna rosnąć na stanowiskach słonecznych, w cieniu owoce będą małe i kwaśne.
  • Gleba: powinna być lekka, żyzna, średnio wilgotna o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Źle rośnie na glebach ciężkich, gliniastych i podmokłych.
  • Zbiór: drzewo wcześnie wchodzi w okres owocowania, już w 2. lub 3. roku po posadzeniu. Owoce dojrzewają na początku VII.
  • Cięcie: młodym drzewkom posadzonym wiosną należy przyciąć gałązki o 1/3 ich długości. Zabieg ten ma na celu przywrócenie równowagi pomiędzy korzeniami, a częścią nadziemną, w efekcie drzewko lepiej się przyjmuje. Drzewka wiśni posadzone jesienią przycinamy dopiero podczas pierwszej wiosny.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE