Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
PROMOCJA
Nieszpułka zwyczajna

Nieszpułka zwyczajna

Promocja

25,00 zł 70-644

Stara cena: 39,00 zł

Niedostępny

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Nieszpułka zwyczajna (Mespilus germanica) to mrozoodporne, samopylne małe drzewo lub krzew. Owoce zbiera się po przymrozkach i przechowuje w chłodnym miejscu do XII. Są bombą witaminową: wartościowe, bardzo zdrowe, mają słodko-kwaśny smak i mocny aromat. Spożywa się je na surowo lub jako konfitury, kompoty, dżemy, do ciast i deserów.

Więcej szczegółów

 • 3-5 m

 • Ilość sztuk: 1
  Roślina miododajna: Tak

Wskazówki uprawy:

 • Nieszpułka zwyczajna (Mespilus germanica) może być sadzona w przydomowym sadzie i w ogrodzie ozdobnym. Jest gatunkiem miododajnym. Z jej owoców chętnie korzystają ptaki, jest przysmakiem kosów.
 • Stanowisko: wymaga stanowiska słonecznego lub lekko ocienionego, należy wybrać miejsca ciepłe, osłonięte od wiatrów, zaciszne.
 • Gleba: nieszpułka najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, przepuszczalnych, jest tolerancyjna co do odczynu podłoża. Radzi sobie również na glebach słabszych. Należy zrezygnować z gleb ciężkich, mało przepuszczalnych, z tendencją do zalegania wody. W zbyt suchej glebie wolniej rośnie, a w zbyt wilgotnej choruje i jest bardziej narażona na przemarzanie.
 • Zimowanie: młode rośliny, zwłaszcza w rejonach północno-wschodniej Polski mogą przemarzać, starsze są wytrzymałe na mróz. Dlatego przez pierwszych kilka lat warto chronić nieszpułkę osłaniając część nadziemną agrowłókniną, słomą i ściółkować podstawę pnia.
 • Pielęgnacja: nieszpułka zwyczajna wymaga podlewania w czasie suszy. Dla ograniczenia wysychania gleby należy ściółkować podłoże w pobliżu pni. Nawożenie stosuje się sporadycznie, optymalne są nawozy organiczne: obornik i kompost.
 • Cięcie: regularne cięcie nie jest konieczne. W razie potrzeby wykonuje się cięcie sanitarne (usuwa się pędy uszkodzone, przemarznięte, słabe i chore). Optymalny termin cięcia to luty i marzec.
 • Zbiór: przełom X/XI (po przemrożeniu). Pierwsze owoce można zbierać w 3-4 roku po posadzeniu.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE