Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jabłoń Królowa Renet

Jabłoń Królowa Renet

Nowość

21,40 zł 70-613

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Jabłoń Królowa Renet to stara, znana od XVII wieku odmiana deserowa. Ze względu na odporność na choroby, polecana do uprawy ekologicznej. Drzewo wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje obficie, przemiennie. Owoce smaczne, z korzennym posmakiem, doskonałe na przetwory, idealne do szarlotek. Zbiór owoców: połowa IX.

Więcej szczegółów


 • Termin wysyłki: Październik
  Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

 • Jabłoń Królowa Renet to bardzo stara, odporna na choroby odmiana. Polecana do uprawy amatorskiej i ekologicznej.
 • Wysokość: 3,5-4,5 m. Rośnie umiarkowanie silnie.
 • Zbiór: poł. IX. Ma tendencję do owocowania przemiennego. Owoce deserowe, pachnące, nadają się do bezpośredniego spożycia, do ciast i na przetwory. Doskonałe na przechowanie.
 • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka, tak zwaną "misę", które służy do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu (około 10 l wody na drzewko).
 • Wymagania glebowe: jabłoń Królowa Renet preferuje podłoże bogate w kompost. Lubi rosnąć zarówno w lekkiej, jak i w gliniastej glebie.
 • Przycinanie: jabłonie należy przycinać dwa razy w roku, w sezonie zimowym oraz letnim. Pod koniec II lub na początku III należy przeprowadzać cięcie formujące. Drzewa po wiosennym cięciu wytwarzają dużo nowych, pionowych odrostów zwanych wilkami. Pędy te powodują zagęszczenie i zacienienie korony i pochłaniają substancje odżywcze. Letnie cięcie jabłoni powinniśmy wykonać na 1 miesiąc przed planowanym zbiorem owoców. Należy wyciąć ok. 65-80% młodych wilków u samej nasady. Zabieg ten prześwietla koronę, owoce mają lepszy dostęp do światła. Jabłka są bardziej rumiane, większe, bardziej słodkie. Konsekwencją poprawnego letniego cięcia będzie lepsze zawiązywanie owoców w następnych latach oraz mniej pracy podczas wiosennego przycinania.
 • Zimowanie: Królowa Renet nie jest całkowicie mrozoodporna. Młode drzewka trzeba zabezpieczać przed mrozem. Kwitnie późno, dlatego pąki rzadko przemarzają.
 • Zapylacze: Idared, Jonatan, Golden Delicious, Cortland, Koksa Pomarańczowa, James Grieve. Częściowo samopylna.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: 10:00 - 15:00
 
Niedziele handlowe w grudniu:
16.12.2018: 10:00-15:00
23.12.2018: 10:00-15:00