Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Wiśnioczereśnia Hortensja

Wiśnioczereśnia Hortensja

Nowość

25,20 zł 70-375

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Wiśnioczereśnia Hortensja to krzyżówka wiśni z czereśnią. Odmiana o dużych, odpornych na pękanie, słodkich i pięknie wybarwionych owocach. Zbiór owoców przypada na koniec VI - początek VII. Niezrównana na kompoty i wspaniała jako odmiana deserowa.

Więcej szczegółów


 • Termin wysyłki: Październik
  Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

 • Wiśnioczereśnia Hortensja jest to mieszaniec wiśni z czereśnią o słodkich owocach, wyhodowany we Francji. Rośnie średnio-silnie, tworzy wzniesioną koronę. Znakomicie sprawdza się w uprawie amatorskiej.
 • Wysokość: 3,5-4 m.
 • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w  szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po starannym posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka (tak zwane "misy"), które służą do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu (10 l wody na drzewko).
 • Wymagania glebowe: wiśnioczereśnia Hortensja wymaga gleb głębokich, przepuszczalnych, żyznych, o odczynie obojętnym. Drzewa nie udają się na glebach zbyt suchych, ani na zbyt ciężkich, zimnych.
 • Przycinanie: cięcie wykonuje się w pierwszym roku po posadzeniu drzew w celu nadania im formy i ułatwienia przyjęcia się. U starszych drzew wykonuje się cięcia w celu regulacji wielkości drzew. Zaraz po cięciu należy powstałe rany smarować Funabenem 4 lub farbą emulsyjną z dodatkiem Topsinu w stężeniu 2% lub Miedzianu 50.
 • Zapylaczami dla wiśnioczereśni są czereśnie.
 • Zbiór: koniec VI/początek VII, odmiana wczesna. Owoce duże i słodkie, nie pękają, najlepsze na kompoty, wyśmienite na surowo.
 • Gatunek znany też pod nazwą czerecha.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE