Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Czereśnia Vanda

Czereśnia Vanda

Nowość

25,20 zł 70-615

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Czereśnia Vanda rośnie umiarkowanie silnie i tworzy zagęszczoną, kulistą koronę. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje regularnie i obficie. Owoce duże, sercowate, wiśniowoczerwone, odporne na pękanie. Miąższ jędrny, soczysty, bardzo smaczny. Owoce dojrzewają na przełomie czerwca i lipca.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Czereśnia Vanda jest odmianą średnio wysoką (do 3 m), ma naturalną tendencję do tworzenia gęstej, kulistej korony.
  • Zbiór: średniowczesny, przełom VI i VII.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy  przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po starannym posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka (tak zwana misa), które służy do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu (10 l wody na drzewko).
  • Wymagania glebowe: czereśnia Vanda wymaga gleb głębokich, przepuszczalnych, żyznych, o stosunkowo wysokiej zawartości wapnia. Drzewa nie udają się na glebach zbyt suchych, ani na zbyt ciężkich, zimnych.
  • Przycinanie: czereśnia jest drzewem owocowym najbardziej wrażliwym na cięcie. Nawet drobne rany po odciętych pędach są często przyczyną infekcji drzew przez raka bakteryjnego czereśni. Cięcie wykonuje się w pierwszym roku po posadzeniu drzew w celu nadania im formy i ułatwienia przyjęcia się. W starszych sadach czereśniowych wykonuje się cięcia w celu regulacji wielkości drzew. Zaraz po cięciu należy powstałe rany smarować Funabenem 4 lub farbą emulsyjną z dodatkiem Topsinu w stężeniu 2% lub tyle samo Miedzianu 50.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE