Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Czereśnia kolumnowa Victoria

Czereśnia kolumnowa Victoria

39,50 zł 70-606

Niedostępny

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Czereśnia kolumnowa Victoria to późna, samopylna odmiana o dużych, ciemnoczerwonych, prawie czarnych owocach. Plonuje obficie i corocznie. Pędy rosną równolegle do przewodnika tworząc wąską, kolumnową koronę. Sercowate, jędrne, pyszne, słodkie owoce dojrzewają w VIII. Dorasta do 2-3 m.

Więcej szczegółów

 • 2-3 m

 • Termin wysyłki: Październik
  Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

 • Czereśnia kolumnowa Victoria jest samopylna, ozdobna zarówno wiosną podczas kwitnienia, jak i w trakcie owocowania. Czereśnia kolumnowa wytwarza wszystkie rodzaje pędów (przewodnik, długopędy i krótkopędy), są one skierowane równolegle do przewodnika tworząc wąski, zwarty, kolumnowy pokrój.
 • Gleba: czereśnie wymagają gleb głęboko uprawionych, żyznych, koniecznie o odczynie lekko zasadowym. Na glebach ciężkich z wysokim poziomem wód gruntowych nie rosną dobrze. Czereśnia Victoria wymaga podłoża żyznego, bogatego w kompost.
 • Stanowisko: należy unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami.
 • Pielęgnacja: odmiany kolumnowe nie wymagają cięcia. Nawożenie stosujemy wiosną, raz na 3-4 lata wapnujemy glebę. Drzewka w czasie suszy trzeba regularnie podlewać.
 • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Drzewka  sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka (tak zwane misy), które służy do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o podlewaniu drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 4 l wody na drzewko.
 • Wysokość: 2-3 m.
 • Zbiór: VIII, odmiana późna.

Uprawa w donicach:

 • Zalecane są donice z odpływem wody o średnicy min. 50-60 cm.
 • Gleba: żyzna, próchniczna, o odczynie lekko zasadowym.
 • Stanowisko: słoneczne, osłonięte, zaciszne. Unikać miejsc z silnymi, mroźnymi wiatrami.
 • Pielęgnacja: drzewka w czasie wegetacji regularnie podlewać. Nawożenie rozpocząć wiosną. Co 2-3 tygodnie stosować nawozy wieloskładnikowe do drzew owocowych lub Biohumus. W VII zakończyć nawożenie.
 • Zimowanie: czereśnie kolumnowe posadzone w donicach wymagają zabezpieczenia na zimę. Donice z ziemią należy zabezpieczyć podwójną folią bąbelkową, kartonami lub styropianem, słomą lub wstawić donicę do większego kartonu, a wolne przestrzenie wypełnić trocinami lub gazetami. Podłoże w donicy musi być zawsze wilgotne (także zimą). W przesuszonym podłożu roślina uschnie.

Drzewko owocuje w 2-3 roku po posadzeniu.

Podkładka: Antypka, generatywna - rośnie słabo, ma skarlony wzrost, zwiększa wytrzymałość na mróz.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE