Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jabłoń Redlove

Jabłoń Redlove

Nowość

27,20 zł 70-595

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Jabłoń Redlove to rewelacyjna, zdrowa jabłoń zakwitająca na różowo. Deserowe owoce mają czerwony miąższ z białymi smugami w kształcie serca i delikatny smak z nutą leśnych jagód. Są doskonałe na przetwory: różową galaretkę, sok, dżem, różowy cydr i różową szarlotkę. Pora dojrzewania poł. IX, przechowują się do XII.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Jabłoń Redlove jest niezwykle dekoracyjna w czasie kwitnienia. Owoce zachwycają smakiem i wyglądem, można z nich uzyskać różową szarlotkę lub różowy cydr.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy wgłębienie wokół drzewka (tak zwane misy), służące do zatrzymywania wody z opadów i po podlaniu.
  • Gleba: jabłonie preferują podłoże bogate w kompost. Lubią rosnąć zarówno w lekkiej, jak i w gliniastej glebie.
  • Cięcie: jabłonie Redlove powinno się ciąć dwa razy do roku, w sezonie zimowym oraz letnim. Cięcie drzew zwiększa ich owocowanie. Pod koniec lutego i na początku marca trzeba przeprowadzać cięcie formujące jabłoni Redlove. Latem drzewa wytwarzają pionowe odrosty zwane wilkami. Pędy te powodują zagęszczenie i zacienienie korony. Dodatkowo młode pędy pochłaniają substancje odżywcze, co nie pozostaje bez wpływu na wielkość i wybarwienie owoców. Letnie cięcie jabłoni należy wykonać na 1 miesiąc przed planowanym zbiorem owoców. Generalna zasada mówi, że powinniśmy wyciąć ok. 65-80% młodych wilków u samej nasady. Pozostałe pędy, zwłaszcza te rosnące poziomo lub skośnie, pozostawiamy. Letnie cięcie jabłoni prześwietla koronę drzewek, dzięki czemu owoce mają lepszy dostęp do światła. Jabłka są bardziej rumiane, większe, bardziej soczyste i słodsze.
  • Zbiór: poł. IX. Owoce nadają się do przechowywania.

Selekt: Redlove 'Circe'.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 15.00