Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Grusza japońska Chojuro

Grusza japońska Chojuro

25,20 zł 70-556

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Grusza japońska Chojuro to warta polecenia odmiana odporna na choroby i mróz. W okres owocowania wchodzi już w 2 roku, plonuje bardzo obficie. Owoce deserowe, smaczne, kuliste, skórka złotobrązowa, miąższ bardzo soczysty, słodki z melonowym posmakiem. Zbiór: IX, X.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Grusza japońska Chojuro jest odmianą o umiarkowanie silnym wzroście (wys. 3,5-4,5 m) i rozłożystej, dosyć gęstej koronie.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka gruszy japońskiej Chojuro sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią, dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka (tzw. misa), które służy do zatrzymywania wody z opadów i po podlaniu. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu. Wymagane jest około 10 l wody na drzewko.
  • Stanowisko: należy wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od silnych i mroźnych wiatrów, zapewniające dobre nasłonecznienie.
  • Gleba: powinna być żyzna, głęboko uprawiona i przepuszczalna, ciepła, o niskim poziomie wody gruntowej, lekko kwaśna. Grusza japońska Chojuro nie udaje się na glebach lekkich, płytkich i o wysokim poziomie wód gruntowych.
  • Cięcie: formowanie koron i cięcie drzew gruszy japońskiej prowadzi się w taki sam sposób jak u tradycyjnych odmian gruszy.
  • Zapylacze: grusza japońska Chojuro jest obcopylna - do dobrego plonowania wymaga zapylenia krzyżowego (pyłkiem innej odmiany). Kwitnie w tym samym terminie co tradycyjne odmiany grusz, dlatego doskonałym zapylaczem może być grusza Konferencja. Z odmian azjatyckich dobrze sprawdza się grusza Hosui.
  • Zbiór owoców: IX-X.

UWAGA: grusze japońskie zawiązują bardzo dużo owoców, co powoduje ich drobnienie i pogorszenie smaku. Dlatego ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przerzedzanie zawiązków po kwitnieniu. Wczesne przerzedzanie zawiązków owoców przyczynia się do utrzymania wysokiego i corocznego owocowania drzew. Podczas przerzedzania zawiązków owocowych na młodych drzewach, należy usunąć te owoce, które mogłyby spowodować wyłamywanie gałęzi bocznych, przewodnika lub jego przedwczesne przygięcie.

Drzewo owocuje w 2 roku po posadzeniu.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE