Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jabłoń Oliwka Żółta, Papierówka

Jabłoń Oliwka Żółta, Papierówka

29,80 zł 70-383

Niedostępny

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Papierówka to stara, deserowa odmiana jabłoni. Szybko wchodzi w okres owocowania i plonuje obficie. Jabłka dojrzewają bardzo wcześnie, bo już w poł. VII. Są średniej wielkości, bardzo smaczne, z delikatnym, soczystym, aromatycznym i kwaskowym miąższem.

Więcej szczegółów


  • Termin wysyłki: Październik
    Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

  • Jabłoń Oliwka Żółta (Papierówka) jest dawną, bardzo wczesną odmianą, cenioną za wysoką mrozoodporność i przydatność na przetwory.
  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią, np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem. PRZED POSADZENIEM KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY. Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po posadzeniu robimy niewielkie wgłębienia wokół drzewek, tak zwane misy, które służą do zatrzymywania wody z opadów. Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu (około 10 l wody na drzewko).
  • Wymagania glebowe: jabłonie preferują podłoże bogate w kompost. Lubią rosnąć zarówno w lekkiej, jak i w gliniastej glebie.
  • Przycinanie: jabłonie należy przycinać dwa razy w roku, w sezonie zimowym oraz letnim. Pod koniec II lub na początku III należy przeprowadzać cięcie formujące. Drzewa po wiosennym cięciu wytwarzają dużo nowych, pionowych odrostów zwanych wilkami. Pędy te powodują zagęszczenie i zacienienie korony i pochłaniają substancje odżywcze. Letnie cięcie jabłoni powinniśmy wykonać na 1 miesiąc przed planowanym zbiorem owoców. Należy wyciąć ok. 65-80% młodych wilków u samej nasady. Zabieg ten prześwietla koronę, owoce mają lepszy dostęp do światła. Jabłka są większe, bardziej słodkie. Konsekwencją poprawnego letniego cięcia będzie lepsze zawiązywanie owoców w następnych latach oraz mniej pracy podczas wiosennego przycinania.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 16:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 16:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE