Odmiany powtarzające owocowanie: maliny, truskawki – uprawa i zalety

 

truskawki powtarzające i maliny powtarzające uprawa

Trzeba przyznać, że uprawa truskawek powtarzających owocowanie jest nieco bardziej wymagająca niż uprawa zwykłych odmian truskawek. Również maliny powtarzające owocowanie potrzebują większej uwagi i nieco innych zabiegów pielęgnacyjnych niż maliny tradycyjne, ale ten dodatkowy wysiłek wcale nie zniechęca ogrodników do uprawy odmian powtarzających.

Continue Reading →

Jak i kiedy sadzić róże?

 

sadzenie róż terminy

Róża – królowa kwiatów. Trudno wyobrazić sobie ogród bez tego pięknego krzewu, który w zależności od odmiany, może przybierać różne formy, kolory i kształty pąków. Warto poznać jej specyficzne wymagania by już na początkowym etapie uniknąć podstawowych błędów, utrudniających roślinie zdrowy wzrost i kwitnienie.

Continue Reading →

Jak i kiedy najlepiej wapnować trawnik?

 

wapnowanie trawnika terminy

W prowadzeniu większości prac ogrodowych uzależnieni jesteśmy od określonego terminu, pory roku, czy warunków atmosferycznych. Nie inaczej wygląda kwestia wapnowania trawników, czyli zabiegu, który warto zastosować w celu poprawy jakości murawy oraz pozbycia się niechcianych chwastów, czy mchu.

Czego najlepiej używać do wapnowania trawnika, by uzyskać jak najwięcej korzyści i by przyniosło to najlepsze efekty? Poniżej sposoby wapnowania oraz zalecane terminy.

Continue Reading →

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

 

zwalczanie ślimaków w ogrodzie

Zadomowienie się w naszym ogrodzie ślimaków to ogromne szkody dla roślin. Jeśli więc zauważymy, że pokryte są one charakterystyczną warstwą śluzu, a liście i kwiaty szpecą liczne dziury, to znaczy, że mamy do czynienia z nieproszonym szkodnikiem. Jak się z nim rozprawić?

Continue Reading →

Sąsiedztwo warzyw – jakie rośliny sadzić koło siebie?

 

uprawa współrzędna warzyw

Posiadanie własnego ogródka z warzywami to w dzisiejszych czasach ogromny komfort. Świadomość, iż w każdej chwili możemy sięgnąć po warzywa ze znanego źródła, nie zawierające szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych, wynagradza cały trud włożony w jego pielęgnację. Okazuje się bowiem, że do uzyskania okazałego plonu, oprócz wysiłku i pracy, należy jeszcze znać kilka tajemnic ze świata roślin, które mogą ułatwić i przyspieszyć proces. Jakie to tajemnice?

Continue Reading →

Next