Aranżacja ogrodu przy płocie – oryginalne pomysły i rozwiązania

 

co sadzić obok płotu, ogrodzenia

Stworzenie roślinnej aranżacji przy ogrodzeniu okalającym posesję, to świetna alternatywa dla tradycyjnych rabat znajdujących się na terenie działki. Sprawdź nasze inspiracje i przekonaj się, jak w ciekawy sposób zamienić zwykłe ogrodzenie w kwitnącą i przyciągającą wzrok dekorację. Przedstawiamy oryginalne pomysły na aranżację ogrodu przy płocie.

Continue Reading →

Romantyczne kwiaty słońca. Uprawa kolorowych mieczyków w Twoim ogrodzie

 

uprawa mieczyków w ogrodzie

Dostojne, efektowne i eleganckie. Podarowane w bukiecie, symbolizują determinację w walce o kogoś, podziw, szacunek, wierność i oddanie. Takie właśnie są mieczyki. Zachwycają kolorowym kwiatostanem, który w zależności od odmiany, może przybierać różne barwy. Mieczyki nie należą do roślin łatwych w uprawie, jednak efekt z całą pewnością wynagrodzi trud włożony w ich pielęgnację. Oto nasz poradnik uprawy mieczyków w ogrodzie, krok po kroku.

Continue Reading →

Nie tylko dla początkujących. Jakie są zalety nasion na taśmie?

 

nasiona na taśmie zalety jak siać

Nasiona na taśmie to dość innowacyjna metoda wysiewu. Na rodzimym rynku ogrodniczym produkty tego typu dostępne są już od kilku lat, jednak świadomość na temat plusów i minusów wspomnianej metody wciąż jest znikoma i niewielu ogrodników z niej korzysta. Jakie są zalety nasion na taśmie? Czy ta forma wyprze tradycyjne sposoby siewu i czy ma jakieś wady?

Continue Reading →

Kwaśna czy zasadowa – jaka powinna być gleba w ogrodzie?

 

właściwy odczyn gleby ziemia kwaśna lub zasadowa

Poszukując informacji na temat uprawy i pielęgnacji roślin, z pewnością natkniesz się na tajemniczy skrót – pH – występujący najczęściej w sąsiedztwie kilku cyfr. Jest to nic innego jak wartość określająca odczyn chemiczny podłoża. Tajemnicze cyfry z kolei oznaczają stopień w skali od zakwaszenia do zasadowości. Jaka powinna być optymalna gleba w ogrodzie? Jak sprawdzić i jak poprawnie odczytać wartość pH, czyli odczyn podłoża? Dlaczego to w ogóle istotne?

Continue Reading →

Wytworne pacioreczniki, czyli kanny. Jak je uprawiać?

 

kanna paciorecznik uprawa

Paciorecznik, zwany również kanną to niezwykle ozdobna roślina, która nieodmiennie kojarzy się z elegancją. W polskich ogrodach zajmuje przede wszystkim miejsca wyeksponowane: reprezentacyjne klomby, wysokie donice, otoczenie altan i głównych ścieżek. Równie dobrze radzi sobie jako ozdoba balkonu lub tarasu, zwłaszcza jej niskie odmiany z grupy Happy. Jak pielęgnować pacioreczniki? Poznaj najpiękniejsze odmiany oraz zasady uprawy.

Continue Reading →

Next