Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Kwiaty wieloletnie

produktów na stronie


Byliny i kwiaty wieloletnie

kwiaty wieloletnieByliny to wieloletnie, ozdobne kwiaty ogrodowe, których cechą charakterystyczna jest to, że zimują w gruncie i są odporne na mróz oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zimą byliny tracą liście i kwiaty, które wiosną odrastają na nowo z korzeni bądź cebulek znajdujących się pod ziemią.

Kwiaty wieloletnie to nie tylko popularne astry, goździki czy irysy, ale także wiele mniej znanych, a bardzo efektownych odmian, m.in. jeżówka, bodziszek, hosta, rozwar, sasanka, smagliczka. W zależności od miejsca, w którym możemy je zasadzić, kwiaty wieloletnie dzielimy na: rabatowe, skalne, parkowe, bagienne. Do tej grupy należą także ozdobne trawy oraz paprocie.

Na wzrost tych roślin wpływ mają przede wszystkim: typ gleby i nasłonecznienie gruntu, zawartość składników odżywczych w glebie i poziom jej wilgotności, osłonięcie od wiatru. Warto więc wybierać byliny i kwiaty wieloletnie z przeznaczeniem do sadzenia w konkretnym miejscu i po zapoznaniu się z warunkami ich uprawy. Odwdzięczą się wówczas, stając się przyciągającym uwagę elementem dekoracyjnym ogrodu. 

Florexpol od wielu lat jest dystrybutorem wielu ciekawych gatunków i odmian bylin i kwiatów wieloletnich, pochodzących przede wszystkim z polskich upraw. Dzięki temu rośliny są przyzwyczajone do polskich warunków pogodowych i glebowych i dobrze się przyjmują i rozwijają w naszych ogrodach i na działkach. Szczegółowa instrukcja uprawy dołączana jest do każdej sadzonki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w dziale: „Byliny i kwiaty wieloletnie”. 

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
sobota: 9.00 - 15.00
niedziela: 10.00-15.00