Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Czereśnia Summit

Czereśnia Summit

29,50 zł 70-468

1 opakowanie - 1 roślina.

Czereśnia Summit to drzewo wytrzymałe na mróz. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonuje obficie i regularnie. Owoc bardzo duży, mało podatny na pękanie. Dobrze znosi transport. Miąższ nadzwyczaj smaczny. Pora dojrzewania: połowa VII.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki dotyczące uprawy:

  • Sadzenie: dołki należy wykopać tak szerokie i głębokie, aby można było swobodnie rozłożyć system korzeniowy na niewielkim kopczyku usypanym na dnie dołka. Zapobiega to niekorzystnemu podwijaniu się korzeni. Dno dołka wypełniamy żyzną ziemią np. kompostem (nigdy świeżym obornikiem). Nadłamane korzenie należy przyciąć sekatorem.
  • PRZED POSADZENIEM  KORZENIE NALEŻY NAMOCZYĆ W WODZIE PRZEZ 24 GODZINY.
  • Drzewka sadzimy 3-5 cm głębiej niż rosły w szkółce. Korzenie przysypujemy ziemią dokładnie ubijając. Po starannym posadzeniu robimy niewielkie wgłębienie wokół drzewka tak zwane misy, które służą do zatrzymywania wody z opadów i po podlaniu wodą.
  • Pamiętajmy o konieczności podlewania drzewek zaraz po posadzeniu (około 10 l wody na drzewko).
  • Czereśnia Summit wymaga gleb głębokich, przepuszczalnych, żyznych o stosunkowo wysokiej zawartości wapnia. Drzewa nie udają się na glebach zbyt suchych, ani na zbyt ciężkich, zimnych.
  • Czereśnia jest drzewem owocowym najbardziej wrażliwym na cięcie. Nawet drobne rany po odciętych pędach są często przyczyną infekcji drzew przez raka bakteryjnego czereśni. Ze względu na zdrowie drzew najlepiej byłoby nie ciąć drzew w ogóle. Jednak w niektórych okolicznościach cięcie czereśni jest konieczne. Wykonuje się je w pierwszym roku po posadzeniu drzew w celu nadania im formy i ułatwienia przyjęcia się.
  • W starszych sadach czereśniowych wykonuje się cięcia w celu regulacji wielkości drzew. Zaraz po cięciu należy powstałe rany smarować Funabenem 4 lub farbą emulsyjną z dodatkiem Topsinu w stężeniu 2% lub tyle samo Miedzianu 50.

 

1 opakowanie - 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00
sobota 9.00 - 15.00
niedziela 10.00 - 15.00